Yılın En İyi Performans Motoru seçildi

Performansı en iyi otomobiller Ferrari F12 Berlinetta resimleri ösellikler en iyi otomobil modelleri…

F12 berlinetta ferrari

Tüm zamanların en hızlı ve en güçlü Ferrari ‘si F12 Berlinetta’da görev yapan 4.5 litrelik devasa V12 motor, “Yılın En İyi Performans Motoru” seçildi.
Tofaş ‘tan yapılan açıklamaya göre, 35 ülkeden gelen uzman otomotiv gazetecilerinden oluşan EOTY (Engine Of The Year) jürisi tarafından “Yılın En İyi Performans Motoru” seçilen Ferrari’nin V12 motoru, V8 motorundan görevi devralarak ve üç yıl üst üste Ferrari adına kazanılan ödül  sayısını altıya çıkarttı.
Tüm zamanların en hızlı ve en güçlü Ferrarisi F12berlinetta’nın “Uluslararası Yılın Motoru” yarışmasında rakiplerini geride bırakan V12 motoru, 740 HP güç ve 690 Nm’lik maksimum torkuyla sıra dışı performans verilerinin yanında düşük emisyon değerlerine imza atılmasına da yardımcı oluyor.
Açıklamada görüşlerine yer verilen Ferrari Motor Departmanı Başkanı Jean Jacques His; “Bu iki kategoriyi de üç yıl üst üste, güçlü rakiplerimize karşı kazanmak, mutluluk verici  bir sonuçtur. Bu başarı, zorlu teknik hedeflere ulaşmaya çalışan Ferrari mühendislerinin çabalarının kanıtıdır” ifadelerini kullandı.
“Uluslararası Yılın Motoru” yarışmasında çok sayıda rakibini geride bırakan Ferrari’nin motoru, aynı zamanda 4.0 litre üstü kategorisinde de yılın en iyi motoru unvanına da bir kez daha sahip olmayı başardı.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Ali Ağaoğlu ‘nun yürüyen sarayı

lüks minibüs modelleri minibüs iç dizaynı Ali Ağaoğlunun otomobilleri vip minibüs örnekleri... Lüks otomobil merakıyla tanınan ve Türkiye'deki en pahalı...

Kapat