Yerli otomobil için ilk sinyaller

Yerli otomobil ne zaman yerli otomobili kim yapacak yerli otomobil Zafer Çağlayan yerli otomobil yapılabilirmi?…

yerli otomobil imalatı

Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan’ın “Yiğidi bulup baba yapacağız. Böyle biri ister yerli ister yabancı olsun… Türkiye’nin göbekbağı olmayacak bir yatırımcıyla şartları özel konuşuruz” açıklamalarının ardından Karsan Murahhas Azası Jan Nahum, “Yerli otomobil konusunda yiğitlerin babası olma niyetimiz var” dedi.
‘MODEL SÜRDÜRÜLEBİLİR OLMALI’
Nahum, öncelikle Türkiye’de yerli araca ihtiyaç olup olmadığına karar vermeleri gerektiğini söyledi. Nahum, “Önce geliştirilecek modelin sürdürülebilir olmasından emin olmalıyız” dedi.
2023 HEDEFLERİ İÇİN MUTLAKA YAPILMALI
Nahum, Türkiye’nin 2023 hedeflerine ulaşması için mutlaka yerli araç yapılması gerektiğini belirtti. Yerli otomobilin Türkiye’nin gelişmesi ile uyumlu bir proje olduğuna dikkat çeken Nahum, Türkiye’de maliyetler arttıkça yabancıların üretimi farklı ülkelere kaydıracağını söyledi. Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan’ın devletin yerli otomobil yatırımına altın hisseyle destek verebileceği açıklamasını değerlendiren Nahum, “Altın hisse kamunun projeye inancını gösterir” dedi. Nahum, Karsan’ın kârlılık sorunuyla ilgili olarak ise “Tünelin sonuna geliyoruz” değerlendirmesinde bulundu.
HİSSELER YÜKSELDİ
Nahum’un açıklamalarının ardından Karsan hisseleri KARSN yüzde 2,59 primle 1,19 liraya yükseldi.
kaynak:Mynet

Bir önceki yazımız olan Araba hastalarına özel mobilyalar başlıklı makalemizde araba koltuk ve arabadan mobilyalar hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Araba hastalarına özel mobilyalar

özel mobilya tasarımlar otomobil parçalarından mobilyalar araba şeklinde koltuk masa yatak... Otomobil tutkusu özellikle erkeklerde çocukluk yaşlarından itibaren bünyeye yerleşen...

Kapat