Yeni Twingo yola çıktı

Yeni Renault twingo 2014 resimleri özellikleri trafiğe çıkış tarihi…

yeni renault twingo_2

Renault ‘un en küçüğü Twingo ‘nun merakla beklenen yeni modeli 2014 yılında yollara çıkıyor…
Fransız otomobil devi Renault daha fazla alan sunan daha kullanışlı otomobiller sunmak adına yenilenen tüm modellerinin boyutunu bir önceki versiyonuna göre büyütürken en küçük modeli Twingo ise, şirketin V6 motora sahip konsept otomobili Twin Run modelinden esinlenilerek yenileniyor. 2014 yılında Renault bayilerindeki yerini alması beklenen 3. Jenerasyon Twingo’nun tahmini tasarımı ise ünlü otomobil bloggerı Theophilus Chin tarafından yapıldı.
Oldukça dışa dönük bir tasarıma sahip olması beklenen yeni Twingo’nun, Renault ve Daimler’in ortak çalışma dahilinde geliştirdiği Smart ForTwo ve ForFour modellerine benzer özellikler ve tasarım çizgileri taşıması bekleniyor.
Her ne kadar Smart’ın yenilenen ForFour modeli Twin’Z, 3 kapılı For Two modeli ise Twiin’Run olarak adlandırılsada bu modeller arkadan motorlu ve arkadan itişe sahip olacak.
Twingo’nun ismini değiştirmesi beklenmeyen Renault, ürettiği en küçük otomobil olma özelliği taşıyan aracının 5 kapılı versiyonunu satışa sunup sunmayacağı ise henüz belirsizliğini koruyor.
Ön ve arka tasarımda Renault 5 modelinden güçlü izler taşıması planlanan yeni Renault Twingo ile birlikte ikonik Renault 5 Turbo motorunun da otomotiv endüstrisine geri döneceği konuşuluyor.

yeni renault twingo

Bir önceki yazımız olan Renault Captur fiyat ve özellikleri başlıklı makalemizde renault captur fiyat bilgileri ve renault captur özellikleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Nissan’dan akıllı kamera teknolojisi

Yeni Nissan Note özellikleri otomobilde kamera teknolojisi yeni otomobil teknolojileri... Nissan’ın baştan sona yenilediği Note modelinde görev yapacak olan geri...

Kapat