Yeni Toyota RAV 4 fiyatları ve özellikleri

Toyota Rav 4 2013 fiyat bilgileri resimleri özellikleri motor ve şanzıman seçenekleri…

yeni toyota rav 4

Japon otomobil devi Toyota kompakt SUV sınıfının kurucu üyeleri arasında yer alan RAV4 ‘ün dördüncü neslini “Orjinaline Tamamen Sağdık” sloganı ve RAV 4 Elegant, Premium ve Premium Plus paketleri ile geçtiğimiz aylarda piyasaya sürdü.
1994 yılında yollara çıkan birinci nesille birlikte tüketicilere binek otomobillere daha havalı ve maceracı alternatif olabilecek modellerin kıvılcımını çakan Toyota RAV4, özellikle son 4 yılda Avrupalı ve Koreli markaların atağıyla gözden düşmeye başlamıştı. 2005’te yollara çıkan üçüncü nesil RAV4, pek çok özelliğiyle son dönemin trendlerinden uzak kaldı ve bu da doğal olarak yeni nesilde köklü değişimleri de beraberinde getirdi. 4.57 metrelik uzunluğuyla bugün satılan üçüncü nesilden yaklaşık 21 cm uzun olan yeni RAV4’te tasarım anlamında da ciddi değişiklikler yapılmış. Japon markanın “Keen Look” adını verdiği yüze kavuşan dördüncü nesil RAV4, selefiyle karşılaştırıldığında daha keskin hatlarıyla dikkat çekiyor. Bu yapı, güçlü ve modern denebilecek tasarımın yanında bazı fonksiyonel artıları da beraberinde getirmiş. 547 litrelik bagaj hacmi selefinden 39 litre az gibi görünse de, yeni RAV4’ün bagaj zeminin altında 100 litrelik ek bir bölüm daha var. Selefine göre daha geniş ve uzun olmasına karşın 25 mm alçalan yeni RAV4’ün bu sayede daha dinamik bir duruşa sahip olması hedeflenirken, ilk üç nesilde yana doğru açılan bagaj kapağı artık sınıfındaki rakipleri gibi yukarı doğru açılıyor. Baştan aşağı yenilenen kabinde kokpitin çıkıntılı yapısı üçüncü nesli selamlasa da, ortaya çıkan sonuç çok daha değerli ve modern görünüyor. 2.0 lt 151 HP benzinli ile 2.0 lt 124 HP ve 2.2 lt 150 HP dizel motor seçeneklerinin sunulacağı yeni RAV4’te önden çekiş sadece güçsüz dizelde sunulurken, diğer iki motorda 4 tekerlekten çekiş standart. Tüm motor seçenekleri 6 ileri manuel şanzımanla sunulurken, otomatik şanzıman 2.0 lt’lik benzinli ve 2.2 lt’lik dizelde mevcut. Toyota, performans ve tüketim değerlerini henüz açıklamadığı yeni RAV4’ün selefine göre yüzde 12 tasarruflu olduğunu açıklarken, aracın bir hibrid versiyonunun üretilmesi de olası. 2013’ün ilk çeyreğinde Avrupa’da satışa sunulması beklenen yeni RAV4’ün sürüş dinamiklerinde sınıfının en iyilerinden olmasını amaçlayan Toyota mühendisleri araçta güç dağılımını direksiyon tepkileriyle ilişkili olarak ayarlayan modern bir çekiş kontrol sistemine yer verirken, araçta kör nokta uyarı sistemi ve şerit takip yardımcısı gibi modern güvenlik donanımları da sunuluyor.

yeni toyota rav 4_2

yeni toyota rav 4_3

yeni toyota rav 4_4

yeni toyota rav 4_5

yeni toyota rav 4_6

yeni toyota rav 4_7

yeni toyota rav 4_8

yeni toyota rav 4_9

yeni toyota rav 4_10

yeni toyota rav 4_11

yeni toyota rav 4_12

yeni toyota rav 4_13

yeni toyota rav 4 fiyatları

Bir önceki yazımız olan Yeni Toyota Auris fiyatları özellikleri resimleri başlıklı makalemizde yeni toyota auris fiyatları hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Modifiyeli Alfa Romeo ‘lar burada

Modifiyeli otomobil modelleri Alfa Romeo modifiye resimleri çeşitleri... İsmini, Anonima Lombarda Fabbricca di Automobili kelimelerinin kısaltması ve kurucusu Nicola Romeo’nun...

Kapat