Yeni Toyota FT-1 Concept sahneye çıktı

2014 Toyota FT-1 Concept resimleri özellikleri trafiğe çıkış tarihi motor ve şanzıman seçenekleri yakıt tüketim bilgileri…

Otomobil dünyasının kalbi şu sıralar Amerika’da atıyor, zira önemli otomobil etkinliklerinden olan Kuzey Amerika Uluslarası Otomobil Fuarı (NAIAS) kapılarını dün itibarı ile otomobil meraklılarına açtı. Siz bu makalerleri okurken, bu önemli otomobil etkinliğini otobinbir.com’da takip etmeye devam ederken dünyanın önemli otomobil markaları, merakla beklenen yeni modellerinin, konsept otomobillerinin dünya prömierlerini ard arda gerçekleştiriyor.

Japon otomobil devi Toyota’da bu etkinlik dahilinde ürün gamına yeni eklediği konsept modellerinden olan, Supra’nın yeni neslinin de sinyallerini veren, Formula 1′den alınan küçük detaylarla donatılan konsepti Concept’i sahneye çıkardı.

Sivri burun tasarımının yanlarında LED farlar ve daha aşağıda türbinleri açıkta bırakılan radyatörlerle büyük splitter dikkat çekiyor. Şeffaf bir bölüme sahip olan kaput sayesinde motoru dışarıdan görülebilen  Toyota FT-1 Concept’te tek bijonlu jantlar kullanılmış.
Çift bombeli bir tavan tasarımına sahip olan Toyota FT-1 Concept’in yan aynaları da ince yapılı. Kubbeye benzer bir yapıya bürünen yaşam alanı, yan eteklere eklenen deflektörler, seviyesi ayarlanabilen spoiler, geniş çamurluklar, dör bir yana serpilen hava giriş ve çıkışları, LED stoplar, siyaha boyanmış büyük egzoz çıkışları ve iddialı bir difüzör sportif duruşu pekiştiriyor.

İç mekana geçildiğinde bir konsept olduğu kolayca anlaşılabilen aracın koltukları yüksek yan desteklerle donatılırken dijital gösterge tablosunda görülebilen bazı veriler üst kısımda yer alan plastik yüzeye de yansıtılıyor. Karbon fiberle donatılan kokpitte üst kısmı dijital göstergelere sahip direksiyon simidi de yer alıyor.
Motor özellikleri henüz açıklanmayan  Toyota FT-1 Concept’in benzinli bir üniteye sahip olduğu belirtilirken kaputun şeffaf kısmından görülebildiği kadarıyla motorun en az bir V8 olduğu söylenebilir.

Bir önceki yazımız olan 2014 Toyota Avensis (Fiyat ve Özellikleri) başlıklı makalemizde 2014 toyota avensis özellikler ve toyota avensis fiyat hakkında bilgiler verilmektedir.

Konu Aramaları

  • toyota ft1 fiyatı
  • toyota ft1 fiyatları
  • toyota ft1

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
2014 MINI JCW Concept Detroit’te

2014 MINI John Cooper Works Concept trafiğe çıkış tarihi resimleri özellikleri yakıt tüketimi fiyat bilgilei motor ve şanzıman seçenekleri...

Kapat