Yeni Subaru WRX STI ‘den ilk kareler

2015 Subaru wrx sti resimleri özellikleri trafiğe çıkış tarihi motor ve şanzıman seçenekleri yakıt tüketim bilgileri 0’dan 100 ‘e hızlanma süresi…

Otomobil sevelerin dört gözle beklediği, dünyanın en önemli otomobil etkinliklerinden biri olan Detroit Otomobil Fuarı önümüzdeki hafta başlayor. Burada bir çok markanın, bir çok yeni modeli ile tanışacağız, zira şimdiden bazı otomobil devleri burada tanıtacakları yeni modelleri hakkında önemli ipuçları vermeye başladılar bile. O devlerden biri de Japon Subaru oldu. Subaru bu önemli etkinlikte tanıtmayı planladığı yeni modeli WRX’in daha performanslı ve şanlı bir geçmişe sahip STI versiyonunun ilk fotoğraflarını fuar başlamadan hemen önce basına sızdırdı.
Kasım ayında düzenlenen Los Angeles Otomobil Fuarı‘nda tanıtılan 2015 WRX oldukça dikkat çekerken, daha önce tanıtılan ve çok beğenilen konsept otomobilden daha farklı bir tasarıma sahip olması sebebiyle Subaru fanlarını hayal kırıklığına uğratmıştı.
Yeni WRX STI’ın Subaru taraftarlarını ne kadar heyecanlandıracağı ise merak konusu. Standart WRX’in 2.0 litrelik motorunun 272 bg’lik maksimum güç ve 350 Nm’lik maksimum tork verilerinin yanında, STI’ın 2.5 litrelik bir motora sahip olacağı ve bu motordan 304 bg maksimum güç ve 393 Nm maksimum tork elde edeceği konuşuluyor.

Bir önceki yazımız olan Yeni Subaru Konsept Legacy görücüye çıktı başlıklı makalemizde legacy ve subaru hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Bu Lamborghini görülmeye değer

2015 Lamborghini Huracan LP610-4 resimleri özellikleri trafiğe çıkış tarihi motor ve şanzıman seçenekleri yakıt tüketim bilgileri...

Kapat