Yeni Skoda Octavia (Fiyat ve özellikleri)

Yeni Skoda Octavia fiyat bilgileri resimleri özellikleri motor ve şanzıman seçenekleri yakıt tüketim bilgileri…

Volkswagen otomobil grubu markaları arasında yer alan Çek asıllı Skoda’nın üst segmentte yer alan Octavia modeli, yenilenen yüzü ve üstün özellikleri ile ülkemizde satışa sunuldu. Yeni Octavia’nın başlangıç fiyatı ise 45.490 TL

Skoda ‘nın en çok satan modeli olan ve “Markanın Kalbi” olarak nitelendirilen Octavia ‘nın yeni yüzünde ilk göze çarpan özelliği dönüşlerde aydınlatma fonksiyonuna sahip siyah sis lambaları. Sis lambalarının da ki bu tasarım ile aynı zamanda, viraj lambaları olarak kullanmak mümkün. Bu şekilde kısıtlı alanlarda bile iyi bir görüş sağlayan Octavia güvenli bir sürüş gerçekleştiriyor. Ters C şeklinde yanan arka farlar Yeni Octavia’nın karakterini ön plana çıkarmış. Bir önceki nesil Octavia’dan 102 kg daha hafif olan Yeni Octavia Motor tipine bağlı olarak 6 veya 7 ileri DSG Şanzıman ile gene motor tipine bağlı olarak 5 veya 6 ileri manuel şanzıman seçenekleri bulunuyor. Maxi-Dot ekran ile sürüş verileri ve otomobille ilgili sensorlardan alınan bilgiler anında ekrana yansıyacak. Bu teknoloji Skoda modelleri ararsında ilk kez Yeni Octavia’da kullanılacak.
Aracı park etmede sıkıntı yaşayanlar için otomatik park desteği, Büyük bir kolaylık sağlıyor. Sistem, yan yana veya arka arkaya park etmiş araçlar arasında uygun bir park yeri seçiyor ve hatta arka arkaya park etmiş araçların arasından sizi çıkarabiliyor. Bunun için tek gerekli olan paralel park yerinin araçtan 60 cm daha uzun olması. Anahtarsız Giriş  ve Çalıştırma Özelliği  (KESSY) sayesinde ile araç kumandaya gerek kalmadan kapıları açıp kilitlenebiliyor. Ayrıca Kessy sistemi sayesinde aracı anahtarsız çalıştırıp kapatmak mümkün.
Skoda Octavia ikisi benzinli, ikisi dizel olmak üzere dört motor seçeneği ile sunuluyor. Benzinli motorlar 1,2 TSI 105HP ve 1,4 TSI 140HP,dizel motorlar ise 1.6 TDI CR 105 HP ve 2.0 TDI CR 150 HP Green Tec versiyonları. Skoda Octavia1.2 TSI 105HP motorlu seçeneğinin yakıt tüketimi 100 kilometrede ortalama 4,9 litre iken, 1,6 TDI CR 105 HP dizel motorlu seçeneği, ise 100 kilometrede ortalama 3,8 litre yakıt tüketiyor.1.2 TSI 105HP motorlu aracın maksimum hızı ise 195 km/s.
Yeni Octavia,  1.2 TSI 105 HP motor Ambition donanımı 45.490 TL ile başlarken, en üst donanım seviyesindeki 1.6 TDI 105 HP DSG motor Elegance Donanım 65.490 TL fiyatla satışa sunuluyor.

 

Bir önceki yazımız olan Türkiye'ye özel Skoda Yeti başlıklı makalemizde skoda yeti city ve skoda yeti outdoor hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Nissan BladeGlider çook farklı

Nissan konsept otomobiller Nissan BladeGlider resimleri özellikleri trafiğe çıkış tarihi farklı otomobil modelleri geleceğin otomobilleri elektrikli otomobiller...

Kapat