Yeni Renault Grand Scenic Cenevre’de

Makyajlı renault scenic resimleri özellikleri motor ve şanzıman seçenekleri trafiğe çıkış tarihi…

yeni renault grand scenic

Avrupa’nın en çok satan MPV’si Renault Scénic ve Grand Scénic Renault’nun yeni tasarım kimliğini yansıtacak şekilde yeniden tasarlandı.
Yeni Scénic ve Grand Scénic Renault’nun yeni ön tasarımını daha iddialı bir ön ızgara ve parlak siyah zeminde yükselen Renault logosuyla yansıtıyor. Kullanılan malzemeler, araca karakter katan ve daha dinamik bir duruş kazandıran etkileyici ve statü yükseltici bir his uyandırıyor.
Tıpkı Scénic Xmod’da olduğu gibi Yeni Scénic ve Grand Scénic Mayıs 2011 ile Mayıs 2012 tarihleri arasında yenilenen üç Energy motorlarından biri ile sipariş edilebilir. Listede yepyeni benzinli Energy TCe 130 da yer alıyor.
En yeni Energy motorları aynı temel ilkelerden istifade ediyor: son derece azaltılmış yakıt tüketimi, CO2 emisyonları ve işletim maliyetleri ile birlikte maksimum sürüş zevki ve yüksek kalite.
Renault’nun motorlar konusundaki uzmanlığının bir ürünü olan Energy TCe 130 motoru, Renault’nun benzinli motorlar yelpazesine en son katılan bir motor. Söz konusu pürüzsüz ve bir o kadar da iyi tepkili motor, eşsiz sürüş keyfini düşük devirlerde bile yüksek performans ile bir araya getiriyor. Sessiz çalışan bu motor, çok hızlı Stop&Start sistemini (Energy motorları bölümüne bakınız) içeriyor. Renault’nun Energy teknolojisi, önceki TCe 130ile kıyaslandığında yüzde 15 yakıt tasarrufu sağlıyor (1 litre/100km’den daha fazla).

Markalaşmış Mégane kalitesi
Güvenirlik, tasarım aşamasından ortaya çıkan ürüne kadar Renault’nun daima odak noktalarından biridir. Yeni Scénic ve Grand Scénic Douai, Fransa’da üretiliyor.

Douai: kalitesi ile ünlü
Mégane 1 Hatchback’in üretimi 1995’te Douai fabrikasında başladı ve bir yıl sonra Mégane Classic ve Scénic ile devam etti. Scénic’in 1996 yılında ilk ortaya çıkışından beri bu tesiste 4.300.000 araç imal edildi. Renault’nun ciddiyeti ve profesyonelliği tüm tesis çalışanları tarafından harfiyen yerine getirilmektedir.
Renault aynı zamanda 420€ milyonluk yatırımla Douai fabrikasını yeniliklere uyarladı ve güncelledi. Böylece burası Renault’nun premium modelleri için bir üretim sahası haline geldi. Söz konusu hedefe ulaşmak için bu tesis her bir personel üyesini içine alan bir kalite politikası uyguladı. ‘Onaylı Douai kalite’ planı adı verilen bu süreç dört temel nokta üzerine kuruludur:

– Kalite standartlarının ve uygulamalarının eksiksiz biçimde anlaşılması,
– Günlük kalite yönetimi,
– En yüksek beceri düzeyleri,
– Algılanan kaliteye daha fazla odaklanma.

Versiyona bağlı olarak, Scénic Xmod, Yeni Scénic ve Yeni Grand Scénic’in başka bir kalite markası ise Bose® Energy Efficient Series audio sistemidir. Söz konusu sistem, kişiye özel ses ve sınıfının lideri akustik performans sunuyor. Bu sisteme sekiz hoparlör, bir adet dijital amplifikatör ve ön yolcu koltuğunun altında bas kutusu dahildir.
Renault ve BOSE®; kaliteli sese odaklanmış bir ortaklık
Kalitesi, performansı ve yenilik anlayışıyla tüm dünyanın beğenisini kazanan Bose, Renault ile işbirliği halinde kişiye özel audio sistemleri dizayn ediyor. Söz konusu sistemler her bir modelin kabinine ilişkin akustik özelliklere uygun olarak tasarlanıyor ve bu şekilde canlı performansa çok yakın hassas ve gerçekçi ses üretebiliyor.

Yeni Grand Scenic Foto Galeri

 

Bir önceki yazımız olan Elektirikli ve makyajlı Renault Kangoo Cenevre 'de başlıklı makalemizde elektrikli renault kangoo, renault kango Z.E. ve yeni renault kangoo hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Elektirikli ve makyajlı Renault Kangoo Cenevre ‘de

Elektrikli otomobil modelleri Renault elektrikli otomobiller elektrikli resnault kangoo özellikleri resimleri... Fransız otomotiv devi Renault 15 yıldan bu yana Avrupa’nın...

Kapat