Yeni Proton sahneye çıkıyor

2014 proton proton yeni kasa yeni otomobil modelleri otomobil haberleri 2013…

2014 proton yeni kasa

Proton şirket yetkilileri tarafından yapılan açıklamaya göre yeni Hatchback’in tanıtımı 2013 yılı sonu itibariyle yapılması düşünülüyor. Malezya iç pazarına 2013 yılı ikinci yarısı içerisinde sunulması planlanan yeni Hatchback’in başta Avrupa ve Asya olmak üzere Proton’nun tüm global pazarlarına eş zamanlı olarak lanse edilmesi hedefleniyor.
Proton Türkiye Satış Pazarlama Genel Müdürü Mehmet Babür yapmış olduğu açıklamada yeni Proton Preve Hatchback’i Türkiye’deki ve aynı zamanda Avrupa’daki tüm C segmenti binek otomobil kullanıcılarının ortak beklentilerini karşılayacak nitelikte tasarlanmış global yenilikçi bir otomobil olarak nitelendiriyor ve özellikle 2014 yılı itibariyle satış hedeflerinin yeni Proton modellerinin mevcut ürün gamına katılması ile beraber hızlı bir artış göstereceğini vurguluyor.
Uluslararası kabul gören ANCAP standartlarını yakalayan Preve Sedan modeli gibi yeni Preve Hatchback modeli de tamamen uluslararası kabul gören güvenlik ve kalite standartlarında tasarlandı.
Efsanevi Lotus mühendisliği ruhunun kendini hissettirdiği Proton’nun C segmenti yeni Hatchback modeli Proton Preve Hatchback’de 1.6 litre (CFE) turbo beslemeli 138 HP’lik 205 NM tork üreten benzinli DOHC motor, EBD-elektronik fren gücü dağılımı ayrıca standart olarak 7 ileri direksiyondan kumandalı, F1 şanzıman ve Start&Stop düğmesi sayesinde anahtarsız motor çalıştırma özelliğinin yanı sıra ön farlar led teknolojisiyle estetik görünüm sağlıyor ve dikiz aynalarında konumlandırılmış sinyal lambaları sürüş esnasında farkedilebilirliği arttırıyor. High-line serisinde opsiyonel olarak ısıtmalı soğutmalı deri koltuk seçeneğini de sunulan Proton Preve Hatchback aynı zamanda sedan modelinde de olduğu gibi segmentinde ilklerden olan 4G özelliğine de sahip.

Kaynak : Sabah

Bir önceki yazımız olan Çılgın işadamı Ferrari'sine ne yaptı ? başlıklı makalemizde farklı otomobiller ve ferrari 599 hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Fiat ‘tan Temmuz ayı fırsatları

Fiat kampanya 2013 kampanyalı fiat modelleri fiat kampanya fiyatları sıfır faizli otomobil kampanyaları 2013 temmuz otomobil kampanyaları linea kampanya... Malum...

Kapat