Yeni nesil S-MAX Frankfurt’ta görücüye çıkacak

Yeni Ford S-Max ne zaman resimleri özellikleri trafiğe çıkış tarihi Ford yeni modelleri en güzel otomobil modelleri yeni nesil otomobiller Frankfurt Otomobil Fuarı 2013 ne zaman haberleri15-25 tarihleri arasında düzenlenecek olan Frankfurt Otomobil Fuarı bir çok markanın yeni ve konsept modellerini tanıtacağı bir arenaya dönüşecek gibi görünürken, Ford’un burada tanıtacağı konsept modellerinden biride daha önceki otobinbir.com sayfalarında göz attığımız Mondeo Vignale‘nin ardından yeni nesil S-MAX modeli olacak…
Aslında günümüzün S-MAX’inin tohumları Ford’un 2005 yılında SAV (Sport Activity Vehicle) konseptini tanıttığında atılmıştı. Geçtiğimiz günlerde sanal ortama düşen yeni konsept ise yakın geleceğin S-MAX’ine ışık tutuyor.
S-MAX konseptindeki yeni tasarımı, Ford’un yeni global tasarım diline sahip. Yüksek yerleştirilmiş ızgara, A-sütunlarına uzanan ön farlar ve arkaya doğru alçalan tavan çizgisi tasarım dilinin otomobile nasıl uygulandığını gösteriyor. Yeni ön kaput da, ön cam ile neredeyse aynı açıya sahip. Ön cam otomobilin arkasına doğru uzanıyor ve kendine has cam tavan oluşturuyor.
Ford mühendisleri S-MAX’in, kullanıcı beklentilerinin üzerine çıkması için içeride de ellerinden geleni yapmışlar. Sürücü odaklı orta konsolda, kapı içlerinde ve koltuklarda kullanılan ekstra yumuşak deri, karbon detaylar ve kendine has cam tavan lüks ile ferahlığı birleştiriyor.
S-MAX yenilenen tasarımının yanında yeni teknolojileriyle sürücünün sürekli otomobil ile iletişim içerisinde olmasını sağlıyor. MyFord Touch sistemine sahip Ford SYNC sistemi yolculara kablosuz internet olanağı sunuyor ve arka koltuklarda bulunan bağlantı sistemi ile yolcuların kendi cihazlarını otomobil ile eşlemesine yardımcı oluyor.
SYNC ekstra bileşenleriyle otomobilin, sürücü ve yolcuların sağlık durumunu takip etmesini sağlıyor. ECG Nabız Takibi Yapan koltuklar sürücünün nabzını takip ve kayıt ediyor. SYNC ayrıca benzer donanıma sahip otomobiller arasında bilgi aktarımı yapmayı sağlayan sistemleriyle sürücülere ekstra bilgi sunuyor. Ayrıca orta konsolda yer alan Dual-View ekran, sürücünün gerekli bilgileri görmesine, önde oturan yolcununsa aynı ekranda film izlemesine olanak sağlıyor.
Yeni S-MAX ayrıca yenilenen motor seçeneklerine sahip olacak. Çift değişkenli kam mili zamanlaması sunan 1.5 litrelik EcoBoost turbo motor da S-MAX ile sunulacak verimli motorlardan sadece biri.

ford s-max konsept ford s-max konsept_2 ford s-max konsept_3 ford s-max konsept_4 ford s-max konsept_5 ford s-max konsept_6 ford s-max konsept_7 ford s-max konsept_8 ford s-max konsept_9 ford s-max konsept_10

Bir önceki yazımız olan Yeni Ford Mondeo Vignale'den ilk kareler başlıklı makalemizde 2014 ford mondeo ne zaman gelecek, yeni ford mondeo ne zaman ve yeni ford mondeo özellikleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
BMW i8 üretim versiyonu ile Frankfurt’ta

Bmw elektrikli otomobiller Bmw hybrid modelleri Bmw yeni modelleri hybrid ve elektrikli otomobil modelleri Frankfurt otomobil fuarı ne zaman haberleri...

Kapat