Yeni Mini çook yakışıklı !…

Yeni Mini Vision resimleri 2014 Mini trafiğe çıkış tarihi özellikleri motor ve şanzıman seçenekleri fiyat bilgileri yakıt tüketimi bilgileri…

Üretilmeye başlandığı 1959 yılından bu yana bir nostalji sembolü haline gelen ingilizlerin kült otomobili Mini aradan geçen yarım asırlık sürede bir kaç makyajlama işlemi görmüş, ancak ufak tefek değişikliklerle aynı model olarak üretimde kalmıştı. Şimdi ise yepyeni bir Mini için geri sayım başladı. Hatta markanın yayınladığı sanal konseptte gelecek Mini’den ipuçları sunuluyor.
Alman otomotiv devi BMW ‘nin küçük sınıfı temsil eden premium ve retro aromalı üyesi MINI’nin yeni neslinden izler markanın 3 boyutlu bir çizim olarak tanıttığı Vision konseptiyle ortaya çıktı. Halka şeklindeki LED’lerin süslediği farlar, yeni tip ön ızgaraya entegre edilen sis farları yeni MINI yüzünün karakteristik özellikleri olarak dikkat çekerken, karoserin genelinde birinci nesilden bu yana süregelen tarz korunmuş. Biraz daha dik hale gelen burunda yaya güvenliği kriterlerinin yeni MINI’de önemsendiğinin ispatları arasındayken, arka bölümde de büyüyen stoplar gözden kaçmıyor. Düz bir çizgi üzerinde uzanan kokpitte yuvarlak göstergelerde ışıltılı ekranlar kullanılırken, orta havalandırma ızgaralarının önceki nesillerdekinden farklı olarak yuvarlak yerine daha köşeli olanlara yer verilmiş. İç mekanda zemindeki ışıklı yüzeylerle farklı ruh hallerine uygun atmosfer yaratılırken, koltuklar da loca tarzında tasarlanmış.
yeni mini cooper

yeni mini cooper_2

yeni mini cooper_3

yeni mini cooper_4

yeni mini cooper_5

yeni mini cooper_6

yeni mini cooper_7

 

Bir önceki yazımız olan Uzun yola çıkacaklar Dikkat başlıklı makalemizde ileri sürüş teknikleri ve uzun yola çıkarken hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Hidrojenle çalışan Hyundai ix35 yollarda

Hidrojenle çalışan otomobil modelleri seri üretim hidrojenli otomobiller Hyundai ix35 resimleri trafiğe çıkış tarihi özellikleri... Dünyanın hidrojenle çalışan ilk seri...

Kapat