Yeni Mercedes GLC’nin Tanıtımı Yapıldı

mercedes glc 2016 mercedes kampanya mercedes glc fiyat mercedes glc sahibinden mercedes glk 2015 fiyat mercedes yedek parça otomobil haberleri güncel oto haber güncel otomobil haberleri güncel otomobil kampanyaları kampanyalı otomobil fiyatları 2015…

Yeni Mercedes GLC, GLK’nın yerini aldı ve isminden de anlaşılabileceği gibi C-Sınıfı model gamına dahil. İlk kez sedan versiyon ile birlikte tanıştığımız platformu kullanıyor. Aks aralığı 33 mm artan GLC‘nin ön iz genişliği yine C-Sınıfı’ndan 31 mm geniş ve arka iz genişliği de 47 mm daha fazla. GLC‘nin toplam uzunluğu ise 4656 mm, genişliği 1890 mm ve yüksekliği ise 1659 mm. Bu yeni platform ve kullanılan alüminyum kaput, çamurluklar ve tavan sayesinde GLC, yerini aldığı GLK‘ya göre 80 kg daha hafif.

GLC, yerini aldığı GLK‘ya göre yuvarlatılmış hatlara sahip. Ön yüzü sedan versiyon ile büyük benzerlik taşıyan GLC’nin arkaya doğru sivrilen yan cam yüzeyleri otomobile hızlı bir duruş sağlıyor. Kabine geçtiğimizde ise kalitenin oldukça yüksek. C-Sınıfı sedanın aksine ön konsolda bulunan dokunmatik ekran konsolun içerisinde değil. Bu kabin tasarımının bütünlüğünü olumsuz etkiliyor. Orta konsolda dokunmatik joystick de yine sedan versiyondan alınmış bir özellik. Ön ve arkada sunulan yaşam alanı başarılı olarak nitelendirilebilir.

550 lt’lik bagaj hacmi yeterli ve arka koltuklar da katlandığında 1445 lt’ye kadar artabiliyor. Mercedes GLC, Türkiye’ye üç farklı motor ile birlikte gelecek. 2.0 lt benzinli ve 211 bg güç üreten motorun yanı sıra 2.1 lt’lik dizel motorun 170 ve204 bg güç üreten versiyonları satışa sunulacak. Tamamı dört tekerlekten çekişli olarak satın alınabilecek olan bu versiyonlarda Mercedes’in yeni dokuz ileri oranlı otomatik şanzımanı yer alıyor.

Şanzımanın geçişleri hızlı ve bir o kadar da sarsıntısız gerçekleşiyor. Diğer motor seçenekleri ise sipariş ile getirilebilecek. Yılın son çeyreğinde Türkiye’de satışa sunulması beklenen yeni GLC‘nin Türkiye’de baz versiyonunun baz versiyonu ise yaklaşık 200 bin TL’lik bir satış fiyatına sahip olacak.

-Mercedes GLC Görselleri-

Bir önceki yazımız olan Yenilenen Mercedes A-Serisi Tanıtıldı başlıklı makalemizde güncel oto haberleri, mercedes a serisi 2015 ve mercedes a serisi 2016 hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Yepyeni Tasarımıyla Hyundai i20 2016

hyundai hyundai i20 hyundai i20 kampanya hyundai i20 2015 hyundai i20 2015 fiyat listesi hyundai i20 2016 hyundai i20 coupe...

Kapat