Yeni Ferrari 458 Speciale sahneye çıkıyor

Ferrari V8 458 Speciale özellikleri resimleri trafiğe çıkış tarihi motor ve şanzıman seçenekleri yakıt tüketim bilgileri…

Ülkemizde Tofaş markası altında temsil edilen İtalyan Ferrari’nin merakla beklenen V8 modeli olan 458 Speciale, bir çok markanında dünya lansmanlarını yapacağı Frankfurt Otomobil Fuarı‘nda hayranları ile buluşacak.
Ferrari’nin yeni süper sporu 458 Speciale, aerodinamik özellikleriyle yeni bir spor araç konseptini temsil ediyor. Ferrari 458 Speciale, 2.13 kg/hp’lik ağırlık/güç oranıyla, 0’dan 100 km/s hıza sadece 3 saniyede çıkarken, 0-200 km/s hızlanmasını da 9,1 saniyede gerçekleştiriyor.
“En İyi Performans Motoru” unvanını üst üste iki kez kazanan ve güç ünitesine büyük özen gösteren Ferrari, bu kapsamda 135 hp/litre spesifik güç çıkışına sahip, 605 beygirlik en güçlü doğal havalandırmalı V8 motorunu üretti. Yeni V8 motor bu özellikleriyle, yolda kullanılan doğal havalandırmalı bir motor için, şimdiye kadarki en yüksek değerlere sahip bulunuyor.
458 Speciale üzerinde yapılması hedeflenen aerodinamik değişiklikler, aracın formlarını performans odaklı hale getirmek için, Pininfarina ile projeye önderlik eden Ferrari Stil Merkezi’nin çalışmalarına yön verdi. Aracın yere basma kuvvetini dengeleyen ve sürtünmeyi azaltan hareketli ön ve arka aerodinamik parçalar, 458 Speciale modelini aerodinamik açıdan Ferrari tarihinin en verimli seri üretim aracı haline getirdi.
458 Speciale’nin yenilikçi özelliklerinden birini de, üst limitlerde aracın kontrolünü sağlamayı kolaylaştıran ve böylece sürüş hissini önemli ölçüde artıran “Savrulma Açısı Kontrol Sistemi (SSC)” oluşturuyor.
SSC, geliştirilen yeni bir algoritma sayesinde, aracın savrulmasının anlık analizini gerçekleştirerek, buradan elde edilen değerleri hedef değerle karşılaştırıyor ve tork yönetimiyle tekerlek arasındaki tork dağılımını optimize ediyor.

ferrari 458 speciale

ferrari 458 speciale_2

ferrari 458 speciale_3

ferrari 458 speciale_4

Bir önceki yazımız olan Yılın En İyi Performans Motoru seçildi başlıklı makalemizde f12 berlinetta, ferrari ve tofaş performans hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Modifiyeli Vosvoslara BAYILACAKSINIZ !…

Otomobil modifiye modifiyeli otomobiller en güzel modifiyeli arabalar volkswagen modifiye modifiyeli araba resimleri eski otomobilleri yenileme... Alman otomobil üreticisi Volkswagen,...

Kapat