Yeni Corvette Stingray resimleri özellikleri

2013 Frankfurt otomobil fuarı Chevrolet yeni modelleri Corvette Stingray resimleri özellikleri trafiğe çıkış tarihi motor ve şanzıman seçenekleri yakıt tüketim bilgileri… Amerika’da bu yaz satışa sunulan Chevrolet’nin yeni spor otomobili Corvette Stingray, otomobil severlerin heyecanla beklediği ve 15–25 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek olan 2013 Frankfurt Otomobil Fuarı’nda boy gösterecek. Avrupa yollarıyla ise yıl sonuna doğru buluşacak.
Bu konuda açıklama yapan Chevrolet Avrupa Başkanı ve İcra Direktörü Dr. Thomas Sedran, “Corvette, nesiller boyunca dünyanın her yerinden otomotiv meraklarının gözünde bir rüya-otomobil statüsüne sahip oldu. Yeni Stingray, safkan sürüş keyfi arayan sürücüler için benzersiz bir deneyim niteliğini taşıyor” dedi.
Standart olarak Z51 performans paketi ve yeni nesil manyetik sürüş kontrolü süspansiyonu ile donatılan Corvette Stingray, Avrupa pazarlarının ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde donatıldı.
Corvette Stingray gücünü, 6.000 d/d’da 460 HP (343 kW) güç ve 4.600 d/d’da 630 Nm tork üreten yeni 6,2 litrelik LT1 kodlu V8 silindirli motorundan alıyor. 0-100 km/s hızlanmasını 4,2 saniyede tamamlayan Corvette Stingray, 1 g’lik viraj alma performansıyla dikkat çekiyor.

Bir önceki yazımız olan Yepyeni Chevrolet’ler Frankfurt Otoshow'da sahneye çıkacak başlıklı makalemizde 2014 chevrolet cruze, chevrolet orlando ve chevrolet spark bubble hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Yeni nesil S-MAX Frankfurt’ta görücüye çıkacak

Yeni Ford S-Max ne zaman resimleri özellikleri trafiğe çıkış tarihi Ford yeni modelleri en güzel otomobil modelleri yeni nesil otomobiller...

Kapat