Yeni Citroen C4 Picasso tanıtıldı

2014 Citroen C4 Picasso özellikleri resimleri trafiğe çıkış tarihi motor ve şanzıman seçenekleri…

citroen c4 picasso 2014

Daha önce konsept olarak karşımıza çıkan ve yeni görselleri internete sızdırılan 2014 Citroen C4 Picasso resmi olarak tanıtıldı.
Konsept modele nazaran üretim bandına giren yeni Picasso bir hayli değişikliğe uğramış. Yeniden elden geçirilen ön yüzün üst tarafında LED gündüz farlarını da içeren ince ızgara bölümü bulunuyor. Otomobilin tüm bölümlerinde krom aksamlar yeni 2014 Citroen C4 Picasso ‘ya elegant bir hava katmış.
İç bölüm herkesi mutlu edecek kapasiteye sahip olarak şık ve yüksek kaliteli malzemelerden üretilmiş. Üst bölümde bulunan 12 inç büyüklüğünde bilgi ekranın alt tarafında ise ayrıca 7 inç boyutunda eğlence ve müzik sistemi yerleştirilmiş. Yolcu ve sürücünün rahatlıkla kullanabileceği bilgi ve eğlence ekranları ayrıca navigasyonda içeriyor. Çift ton ile sunulan koltuk ve konsol kaplamaları üst sınıflarının hissiyatını yaşatıyor. Manuel vites kolu iç kabindeki şıklığı basit ve demode görüntüsü ile bozsa da genel anlamda iyi not alabilecek bir tasarıma sahip.
2014 Citroen C4 Picasso modelinde göze çarpan en büyük değişiklik Fransız firmanın yeni tasarladığı Efficient Modular Platform 2 (EMP2) adını verdikleri sistem kullanılacak. Böylece otomobilin ağırlığı güncel kasaya oranla 70 kg daha hafif olması sağlanacak.
Motor seçenekleri olarak da 113 beygirlik dizel ve iki benzinli motor seçeneğinin yanı sıra, 118 beygir VTi 120 ve 154 beygir gücünde THP 155 seçenekleri de bulunacak.

2014 Citroen C4 Picasso Foto Galeri

Bir önceki yazımız olan Yeni Citroen C3 Cenevre’de görücüye çıktı başlıklı makalemizde makyajlı citroen c3 hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Yeni Jaguar XKR-S GT New York Otoshow ‘da

 Yeni Jaguar XKR-S GT resimleri trafiğe çıkış tarihi özellikleri motor ve şanzıman seçenekleri New York otomobil fuarı haberleri… 2013 New...

Kapat