Yeni Citroen C3 Cenevre’de görücüye çıktı

Makyajlı citroen c3 2013 özellikleri resimleri motor ve şanzıman seçenekleri yakıt tüketim bilgileri…

2013 citroen c3

Nisan ayında piyasaya sunulacak olan Yeni CITROËN C3 “Zenith Panoramik ön cam” , araç içi konfor, ferahlık ve çok daha yenilikçi teknolojilerle vazgeçilmez bir sürüş deneyimi sunuyor.
Nisan 2013′te yapılacak olan lansmanından önce Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtılan yenilenen CITROËN C3’ün özelliklerine daha fazla güç ve derinlik katılıyor. CITROËN C3 iç ambiyansı ve manevralar sırasında kolaylık sağlayan geri görüş kamerası dahil olmak üzere araç içi yeni teknolojik ekipmanı ile artık  daha da keyifli ve rahat bir yolculuk sunuyor.
Yenilenen CITROËN C3 ; %15 daha fazla güç ve yakıt tüketiminde %25 azalma sağlayan yeni PureTech benzinli motoru ile verimli yapısını sağlamlaştırıyor.
Yenilenen CITROËN C3 iddialı tarzı, yeniden tasarlanan ön ve arka farları ile çok daha kişisel bir model.
Yeni Gövde Stili İle Benzersiz Kişilik
Yenilenen CITROËN C3′ün dışı, düzenli çizgileri sayesinde hatları ve dinamiği ile göz alıcı bir görünüm sergiliyor. Daha sağlam bir görünüm ve ekstra etkileyicilik sağlayarak markanın yeniden yapılandırılan çıtaları ve çamurluğa monte edilen LED gündüz sürüş farları ile aracın ön tarafında yeni bir dokunuş oluşturulmuş. Ayrıca, yenilenen CITROËN C3 tarafından sağlanan sağlamlık hissini vurgulayarak alt kısımlarda yer alan yeni reflektörlerle birlikte, yeni arka farlar ile  daha da etkileyici. Model, Yeni Mürekkep mavisi ile  renk seçeneklerini toplamda dokuza çıkarttı
Yenilenen CITROËN C3, kabinde mat siyah, kahverengi veya gri renklerinde çapraz şeritle vurgulanan gösterge paneli ve krom kaplamalar başta olmak üzere yüksek kalitede malzemeler barındırıyor. Yenilenen CITROËN C3 ayrıca gösterge paneli şeritlerine tam olarak uyan yeni bir döşemeye sahip. Ve en ince ayrıntılar dikkate alındığında, okunması kolay sürüş bilgileri için gösterge grubunda arka ışık rengi olarak beyaz kullanılmış.
Segmentteki En Kompakt Modellerden Biri İçin Akıllı Tasarım
Yenilenen CITROËN C3, segmentindeki en kompakt araçlardan birisi. 3.94 m uzunluk, 1.71 m genişlik ve 10.8 m dönüş çapına sahip olan araç, şehiriçi sürüş için mükemmel boyutlara sahip.
Yenilenen CITROËN C3 cömert boyutlara sahip bir kabin, 300 litrelik bagaj (segmentinde en büyüklerden biri) ve bol miktarda saklama gözüne (merkezi konsol, eldiven kutusu, orta konsol kolçağı vs.) sahip.
Yenilenen CITROËN C3, benzersiz kişiliğinde özel bir özellik barındırıyor: segmentinde en iyi görüşü sağlayan Zenith ön cam, manzarayı kabinin içerisine getiren bu gerçek teknolojik özellik, tamamen yeni bir sürüş deneyimi sağlıyor.
Zenith ön cam, ön koltuktaki yolcuların görüş alanını yukarı yönde 80° arttırıyor. Son derece ince direklerle bir araya geldiğinde camın olağanüstü uzunluğu, sürücülere araç içerisindeyken aracın dışında oldukları izlenimini vermekte. Ön yolcuların üzerinde ön camın üst kısmında yer alan güçlü güneş koruması, ön görüş için normal-şeffaf cama kademeli olarak geçiş sağlıyor.
Yenilenen CITROËN C3 aynı zamanda Markanın konfora ilişkin tüm uzmanlığından faydalanıyor. Yumuşak bir sürüş, akustik ve titreşim ile araç içerisindeki herkese konfor sağlayan araç, ayrıca cömert genişliğe sahip cam yüzeylerin açıklığı ve otomobil  parfümü ile görsel ve kokuyla ilgili konfor sağlıyor. Modern ve kullanıcı dostu Yeni CITROËN C3, manevraları kolaylaştıran yeni bir teknoloji olan park yardım sensörlü arka görüş kamerası ve ayrıca Bluetooth eller serbest kiti, priz fişi ve USB soketi, eMyWay navigasyon ve müzik sistemine sahip.
Etkileyici ve Makul Yol Performansı
Yenilenen CITROËN C3 dengeli yol davranışları, son derece kontrollü kütlesi, optimize edilmiş 0.30′luk rüzgar direnci ve bir dizi duyarlı ve etkili motor ile hem şehir içerisinde hem de şehir dışında eşit oranda kullanım kolaylığına sahip.
Yenilenen CITROËN C3 yeni nesil PureTech benzinli motor, 3 silindir ve 1 veya 1.2 litre kapasite ile destekleniyor. Bu güç sistemleri yakıt ve CO2 emisyonları açısından  oldukça ekonomik . PureTech motorları sürüş keyfini koruyarak mükemmel bir performans sağlamakta. VTi 68 ve VTi 82 motorları, 4.3 ila 4.5 l/100 km olmak üzere çarpıcı şekilde düşük yakıt tüketimine ve 99 ila 104 g/km arasında CO2 emisyonlarına sahip. Manuel veya otomatik şanzıman seçenekleri mevcut olan VTi 120 motoru ise benzinli motorun sunabileceği şeyleri tamamlıyor.
CITROËN C3 HDi 70, e-HDi 70, HDi 90, e-HDi 90 ve e-HDi 115 olmak üzere beş dizel motor seçeneğine sahip. Mikro hibrit e-HDi teknolojisine sahip üç güç sistemi, piyasadaki en etkili start-stop sistemini sunuyor. Yenilenen CITROËN C3, kategorisinde en düşük yakıt tüketimlerinden ve 87 g/km ile en düşük CO2 emisyonlarından birine sahip.

Makyajlı Citroen C3 Foto Galeri

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Toyota FT-86 Open Konsept Cenevre’de

2013 Cenevre otomobil fuarı Toyota ft-86 open concept resimleri özellikleri... Toyota’nın "Adrenalin... Kaldığı yerden!" gibi haklı bir slogan ile otomobil...

Kapat