Yakıt Tüketimi Kontrolü Cepten Yapılacak

yakıt tasarrufu yakıt tasarruf cihazları yakıt tasarrufu nasıl yapılır yakıt tasarrufu nasıl sağlanır cars new cars 2016 otomobil haberleri…

Yoğun trafikte akıllı telefonunu elinden düşürmeyen sürücüler bu habere çok sevinecek…Kickstarter’da fonlanan Voyo ile start-stop sistemi olmayan otomobil kalmayacak. Sıkışık trafikte yakıt tüketimini önemli derece azaltan start-stop sistemi hâlâ bazı otomobillerde standart değil. Bu dertten muzdarip otomobil sahiplerini düşünen Voyomotive, yeni projesini Kickstarter’da yayınladıktan sonra gerekli parayı topladı.

Yalnızca konvansiyonel motorlarla çalışan 99 dolar değerindeki Voyo’yu geliştiren şirket bu sistemle, sürücüye yılda 200 dolarlık yakıt tasarrufu sağlanacağını açıkladı.
aracın OBD Sistemi’ne yerleştirilen Voyo adlı cihaz, akıllı telefonla entegre ediliyor ve sürücünün otomobilin fren sisteminden yakıt sistemine kadar birçok veriye erişebilmesini sağlıyor. Araç bilgilerini Voyomotive Bulut Sistemi’nde saklayan sistem aynı zamanda sürücülere gerçek zamanlı trafik ve hava bilgisi de sunuyor.

-Fotoğraf Galerisi-

 

Bir önceki yazımız olan Yerli Otomobilde İlk Model Üretildi başlıklı makalemizde 2015 new cars, cars ve new cars 2015 hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Ford Tourneo Connect Modeli Yenileniyor

ford connect 2015 ford connect ford connect 2015 ford kampanya 2015 otomobil kampanyaları otomobil haberleri güncel otomobil haberleri ford tourneo...

Kapat