Volvo Concept Coupe resmi olarak tanıtıldı

2013 Frankfurt Otomobil Fuarı Volvo yeni modelleri Volvo konsept otomobiller Volvo coupe modelleri Volvo Concept Coupe resimleri özellikleri…

Eylül ayında düzenlenecek olan ve otomobil meraklılarının heyecanla beklediği 2013 Frankfurt Uluslararası Otomobil Fuarı’na sayılı günler kala otomotiv firmalarıda hazırlıklarını tüm hızı ile sürdürüyor, bu fuarda müşterileri ile tanıştıracakları konseptlerini ve modellerini birer birer tanıtıyorlar. İsveçli otomobil üreticisi Volvo’da bu çalışmalar doğrultusunda Frankfurt Uluslararası Otomobil Fuarı’nda görücüye çıkaracağı 2013 Concept Coupe modelini resmi olarak tanıttı.
İsveç merkezli üreticinin kontrolünün Çin’e geçmesinin ardından Volvo’daki değişimde başdöndürücü bir hızla devam ediyor. Dikkat çekici modellerle piyasayı kasıp kavuran marka şimdi de coupé modeli P1800′ün yeni çağa uygun konseptini sergiliyor.
Firmanın köşeli tasarım anlayışını sürdürdüğü görülebilen otomobilde dik bir burun kısmı, LED aydınlatma grubu, 21 inç çaplı jantlar, kıvrımlı yan çizgiler, ince yapılı yan aynalar, cam tavan, gizlenmiş kapı kolları, düz inen bir arka kısım ve şık tasarımlı stoplar dikkat çekiyor.
İç mekanı da köşeli hatlara sahip olan konsept yüksek yan destekli koltuklar, dokunmatik ekrandan oluşan orta konsol, dijital göstergeler, ince yapılı havalandırma ızgaraları, küçük vites topuzu ve üç kollu direksiyon simidiyle geliyor.
Böbürlenmeyi de unutmayan Volvo, koltukların arasına sabitlediği emniyet kemerlerinde kullandığı tek parça tokaların üzerine “Since 1959″ yazmış. Bu ibare üç noktadan bağlantılı emniyet kemerinin patentinin alındığı yılı işaret ediyor.
Hibrid sistemle donatılan konseptte kaput altında bulunan geleneksel 2.0 litre içten yanmalı benzinli motorla birlikte bir elektrik motoru görev yapıyor. Bu birliktelik yaklaşık 400 beygir güç ve 600 Nm tork üretiyor.

volvo concept coupe 2013_10

volvo concept coupe 2013

volvo concept coupe 2013_2

volvo concept coupe 2013_4

volvo concept coupe 2013_3

volvo concept coupe 2013_5

volvo concept coupe 2013_6

volvo concept coupe 2013_8

volvo concept coupe 2013_9

volvo concept coupe 2013_7

volvo concept coupe 2013_11

Bir önceki yazımız olan Bu Volvo insansız park ediyor başlıklı makalemizde otomobil park sistemleri, otonom park ve volvo hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Kia’dan muhteşem bir Crossover

2013 Kia Niro konsept Kia özellikleri resimleri yeni modelleri yeni otomobil modelleri konsept otomobil modelleri frankfurt otoshow haberleri... Otomobil severlerin...

Kapat