Volkswagen Transporter Yeni Modelleri İle Yollara Çıkmaya Hazırlanıyor

volkswagen transporter volkswagen transporter 2015 fiyatı volkswagen kampanya kampanyalı otomobil otomobil kampanyaları 2015…

Volkswagen,ticari hayatta önemli bir yere sahip model ailesi Transporter’ın yeni neslini hazırladı. 6’ncı jenerasyonuyla yollara çıkmaya hazırlanan araç, güçlü dizel motorları, güvenli donanımları ve azaltılan tüketimiyle dikkat çekiyor.

İlk kez 1950 yılında T1 versiyonu tanıtılan ve pazara sunulan araç, aradan geçen 65 yılda 12 milyon adetlik satış rakamına ulaştı. Aracın 5’inci nesli, 2003 yılında pazara sunulmuştu. Yılın ikinci yarısı itibariyle Türkiye’de satışa sunulacak araç, daha keskin ve şık hatlara kavuşmuş.Yerini alacağı jenerasyona göre radikal değişikliklere gitmekten kaçınan Alman mühendisler, aracın gövdesini tek bir katı bloktan öğütülmüş gibi, tek bir parça olarak tasarlamış.
Mesafe koruma sistemi

Aracın koltuklu versiyonlarında değişken özellikli bir oturma düzeni sunuluyor. Donanımlar arasına eklenen dinamik hız sabitleyici (DCC) ve adaptif hız sabitleyici (ACC) daha çok üst sınıf otomobillerde görmeye alıştığımız bir ekipman. Ön tampona yerleştirilen radar sayesinde (Transporter, Caravelle ve Multivan için isteğe bağlı, Multivan Business standart) sistem, öndeki araçla mesafeyi
korumak için hızı azaltabiliyor.Araçta yeni nesil dizel motorlar görev yapıyor. Ömrü ve sağlamlığı artırılan yeni motorlar 2 litrelik TDI üniteler 84, 102, 150 ve 204 beygirlik versiyonlara sahip.
Yeni nesil daha ucuz

Aracın Türkiye fiyatları henüz belirlenmemiş. Markanın açıklamasına göre aracın Almanya’daki başlangıç fiyatı, önceki jenerasyondan bile uygun. Van versiyonunun Almanya’daki başlangıç fiyatı 23 bin 35 euroyken (62 bin 300 lira) Multivan versiyonunda bu rakam 29 bin 952 euro (yaklaşık 86 bin 200 lira).

-Fotoğraf Galerisi-

Bir önceki yazımız olan 7 Bin Euro'luk Volkswagen başlıklı makalemizde 2015 model otomobiller, 2015 otomobil kampanyaları ve otomobil kampanyaları 2015 hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Türkiyenin İlk Güneş Otobüsü Yollara Çıktı

elektrikli araba elektrikli araba fiyatları 2015 2015 elektrikli araçlar cars new cars 2015 car news new car models 2015 otomobil...

Kapat