Volkswagen ödülü iade etti!

volkswagen

Alman Otomobil Kulübü ADAC’nin anketlerde yapmış olduğu oy manipülasyonlarının tahmin edilenden çok daha büyük olduğu ortaya çıktı.

Alman Birinci Kanalı ARD’nin aktardığı habere göre, geçen yıl “Almanya’nın en çok sevilen otomobili anketindeki skandaldan sonra diğer anketler de incelemeye alındı.

Söz konusu incelemede 2009 yılındaki anketin sonuçlarının da manipüle edildiği belirlendi.

Anketteki manipülasyonun sadece oy oranları veya sayılarında değil, aynı zamanda dereceye giren otomobil markalarında da olduğu kaydedildi.

Gelber Angel / Sarı Melek olarak bilinen söz konusu anketlerde önceki yıllara ait incelemeler ise sürüyor.

Öte yandan skandalın patlak vermesiyle birlikte Alman otomobil üreticisi Volkswagen’in bu şirkete daha önce verilen ADAC ödüllerini kulübü iade ettiği öğrenildi.

ADAC’nin bir sözcüsü, halihazırda aynı şekilde 19 ödülün kulübü geri gönderildiğini açıkladı.

Skandalın ardından ADAC’nin patronu Peter Meyer ve İletişim Müdürü Michael Ramstetter istifa etmişti.

Federal Ulaştırma Bakanı Alexander Dobrindt, şeffaflığın sağlanması için yeni başkanın üyelerin oylarıyla belirlenmesini teklif etti.

Öte yandan ADAC’de üye çıkışlarının da tüm hızıyla sürdüğü belirtildi.

Bir önceki yazımız olan Trafiğe kayıtlı araç sayısı 18 milyona ulaştı! başlıklı makalemizde türkiyede kaç araba var, türkiyedeki araç sayısı ve türkiyedeki trafik kazaları hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Yeni Nissan Qashqai Türkiye’de

Nissan Qashqai'nin yeni nesli Türkiye'de satışa sunuldu.İşte yeni nesil Qashqai fiyat bilgileri, donanım ve özellikleriyle sizlerle.

Kapat