Türkiye’nin otomobil üretimi arttı

otomobil üretimi arttı

Türkiye’de bu yıl içerisinde Ocak ayında 52 bin 6 otomobil üretilirken,geçtiğimiz yılın aynı ayına oranla yüzde 29 bir artış olduğu görüldü.Otomotiv Sanayi Derneği’nin (OSD) verilerininden alınan bilgiye göre.Honda Türkiye,Hyundai Assan,Oyak Renault,Tofaş ve Toyota Türkiye fabrikalarında Ocak ayı içerisinde 52 bin 6,geçtiğimiz yılın aynı döneminde ise 40 bin 71 otomotiv üretimi olduğu belirtildi.

Böylelikle otomobil üretiminde geçen yılın aynı dönemine oranla yüzde 29 oranında bir artış gerçekleşti.Aynı dönem içerisinde gerçekleşmiş olan otomobil ihracatında da artış sağlandığı görüldü.2013’ün Ocak ayında 37 bin 728 otomobil ihraç edilmişken,bu yılın aynı döneminde ise 45 bin 6 otomobil yurt dışına satıldı.

 

Bir önceki yazımız olan Otomobilde ucuz yakıt dönemi başlıklı makalemizde 2014 yakıt fiyatları, akaryakıt fiyatları ve akaryakıt zamları hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Otomobilde ucuz yakıt dönemi

Benzin başta olmak üzere akaryakıt fiyatlarında görülen artış,otomobil alımlarında tüketicileri azda olsa daha ucuz yakıt kullanan araölara yönlendirdi.

Kapat