Toyota 13 bin SUV tipi aracını geri çağırdı

Toyota SUV tipi araçlarını geri çağırdı

Japon otomobil üreticisi olan Toyota,çoğu orta doğu ülkelerinde bulunan 13 bin SUV tipi FJ Cruiser model aracını geri çağırdı.

Şirketten yapılan açıklamada, araçların yakıt borusundaki, ısınmaya, erimeye ve benzin sızıntısı durumunda patlamaya yol açabilecek bir arıza nedeniyle geri çağrıldığı bildirildi.

Söz konusu arıza nedeniyle şimdiye kadar 5 araçta yangın çıktığı bildiriminde bulunulduğu belirtilen açıklamada, buna bağlı olarak ölüm veya yaralanma olayı meydana gelmediği kaydedildi.
Geri çağrılan araçlar Ekim 2012 ile Ocak 2014 arasında üretilmiş FJ Cruiser model araçları kapsıyor. Söz konusu araçlardan 10 bin 180 adeti Ortadoğu ülkelerinde, 2 bin 500’ü Avustralya’da geri kalanlarıysa Afrika ülkeleriyle, Panama’da bulunuyor.

Toyota şirketi geçen hafta da küresel ölçekte 1,9 milyon Prius model aracı bir yazılım problemi nedeniyle geri çağırdığını duyurmuştu. Şirket tarafından yine geçen hafta yapılan açıklamada, ayrıca kuzey ve güney Amerika’da bulunan SUV tipi RAV4, Tacoma kamyonet ve lüks model Lexus RX 350’lerden oluşan 294 bin aracın da başka bir yazılım arızası nedeniyle geri çağrıldığı bildirilmişti.

Bir önceki yazımız olan Hyundai i10 Türkiye'ye ödülle döndü başlıklı makalemizde hyundai, hyundai accent blue ve hyundai accent era hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Hyundai i10 Türkiye’ye ödülle döndü

Hyundai'nin A segmenti içerisindeki başarılı olan otomobil modeli yeni i10,2013 yılı Kasım ayı içerisinde,Avrupa'nın en prestijli ödüllerinden birisi olan AUTOBEST'i...

Kapat