Tofaş 5 Yeni Model Geliştirdi 2015’e Damga Vuracak

tofaş yeni tofaş 2015 tofaş tofaş yeni model otomobil kampanyaları tofaş yeni araba çıkarıyor tofaş 5 yeni model………..

Tüm fikri ve sınai hakları kendisine ait olacak 5 model birden geliştiren Tofaş, ihracatta liderliği hedefliyor. CEO Başaran, şirketin gelecek 10 yılını planladıklarını söyledi.

Türkiye otomotiv sektörü, son yılların en bereketli dönemini yaşıyor. Art arda gelen yeni yatırımlar ve bunun sonucunda ortaya çıkan yerli modeller, hem otomotiv sektörünün gücünü hem de üretim yeteneğini gözler önüne seriyor.

Bir süredir yeni model geliştirmeye odaklanan Tofaş da, bu akımın son temsilcisi oldu. Japon ve Koreli üreticilerin ardından geçtiğimiz günlerde Koç Holding Başkanı Mustafa Koç’un açıkladığı yatırımın detaylarını Tofaş CEO’su Kamil Başaran paylaştı.

1.4 MİLYAR DOLARLIK YATIRIM

Başaran, Tofaş tarihinin en büyük ve en önemli yatırımlarına imza attıklarını söyledi.

Geçen yıl açıkladıkları Doblo Amerika & Doblo FL ve sedan otomobil projelerine, hatchback ve station wagon (SW) model yatırımlarını da eklediklerini ifade eden Başaran, toplamda 1.4 milyar dolarlık bu yatırımın Türk otomotiv sektörü için de tarihi bir önem taşıdığını vurguladı.

YENİ SEDAN 2015 SONUNDA GELİYOR

Geçen yıllarda 360 milyon dolar yatırımla Doblo’yu yenilemek üzere yola çıktıklarını hatırlatan Başaran, “Yeni sedan modelimiz için 520 milyon dolar tutarında yatırıma imza atmıştık. Regulasyonları itibariyle en zor pazar olan Amerika’ya ihracatımız Doblo Amerika ile yakın zamanda başlıyor. Yeni Doblo’yu 2015 başında, yeni sedan modelimizi de 2015’in sonunda pazara sunmayı hedefliyoruz” dedi.

YENİ PROJELERİN KAPISI AÇILDI

Yeni ürünlerle Tofaş’ın gelecek 10 yılını net bir şekilde planladıklarını belirten Kamil Başaran, yeni platform sorumluluğunun, aynı zamanda FCA’deki konumlarını da güçlendirdiğini, kendilerine gelecekte farklı varyasyonların kapısını da açacağını kaydetti.

3 VARDİYAYA GEÇİP 2 BİN KİŞİ ALACAK

Tofaş Bursa Fabrikası’nın, FCA genelinde hem binek hem de ticari aracı aynı anda üreten EMEA Bölgesi’ndeki tek fabrika olduğunu vurgulayan Kamil Başaran, “Doblo Amerika, Doblo FL, yeni sedan Hatchback ve SW binek araç projeleri kapsamında, proje dönemleri dahilinde yaklaşık 2 milyon adet araç üretip 1,5 milyon kadarını ihraç etmeyi planlıyoruz. Böylece ihracatta ilk sıraya çıkacağız. Şu anki kapasitemiz yıllık 400 bin araç.

Bunu 420 bine kadar taşıyabiliriz. İş hacmine paralel olarak, 2016 itibariyle 3 vardiya sistemine geçiş gündemimize gelecektir. Şu an 6 bin 300 çalışanımız var. 3’üncü vardiyayla birlikte bu rakama 2 bin kişi daha eklenecek” dedi.

GLOBAL PROJELERDE YER ALMALIYIZ

2016’da üretimine başlayacaklara yeni hatchback ve SW araç projeleri için de 520 milyon dolarlık yatırım yapılacağını ifade eden Başaran, şöyle devam etti:

“2016-2023 arasında 700 bin araç üretimi hedefliyoruz. Yeni modellerin fikri ve sınai mülkiyet hakları bize ait olacak. Biz maçın ilk yarısını oynadık. İkinci yarıda, artık global projelerin içerisinde olmalıyız.”

-Fotoğraf Galerisi-

Bir önceki yazımız olan Levent Usta'dan Yakıt Tasarrufu Önerileri başlıklı makalemizde az yakmanın yolları, hangi marka lpg kullanmalıyım ve hangi otomobil az yakar hakkında bilgiler verilmektedir.

Konu Aramaları

  • tofaşın yeni arabası
  • 2015 model tofaş
  • tofaş 2015
  • 2015 tofaş
  • tofaş yeni model
  • yeni tofaş
  • yeni tofaş 2015
  • tofaş 2015 model
  • tofaş yeni arabaları
  • TOFAŞ YENİ ARABASI

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Hız Canavarı 488 Gtb Ferrari

ferrari ferrari 488 gtb ferrari 488 gto fiyatı ferrari türkiye ferrari kampanyası otomobil kampanyaları yeni otomobil kampanyaları ferrari 488 italia.......

Kapat