Tamamen Elektrikli Araç Renault Twizy Piyasada

elektrikli araba elektrikli araba fiyatları 2015 renault twizy renault twizy fiyat renault twizy fiyat türkiye renault elektrikli araba…

Yüzde 100 elektrikli otomobillerin en küçüklerinden olan Renault Twizy, en sonunda B sınıfı ehliyetle kullanılabilecek. 17 beygirlik araç 80 kilometreyi 2.8 liraya kat ediyor.

Renault’nun küçük elektrikli aracı Twizy için beklediği Karayolları Trafik Yönetmeliği değişikliği sonunda yayınlandı. Yönetmelik kapsamına uygun olarak B ehliyet sahibi sürücüler de artık aracı kullanabilecek. Araç daha önce sadece A sınıfı (motosiklet) ehliyeti ile kullanılabiliyordu.Ayrıca bu yönetmelik kapsamında Twizy, B1 sınıfı ehliyete sahip olan 16 yaşındaki meraklılarıyla da buluşuyor olacak. Geçtiğimiz günlerde Avrupa’da Twizy 45 modelinin kullanma yaşının 16′dan 14′e düştüğü açıklanmıştı.

Avrupa Birliği’nde yayınlanan kanunda gerekli şartların sağlanması halinde 14 yaşındaki sürücülerin aracın direksiyonuna oturmasına olanak tanınıyor. Twizy’nin yıllık MTV ödemesi yok. Aracın kaskosu da 1000 ile 1500 lira arasında değişiyor. Bakım ise, yılda bir ya da 20 bin kilometrede bir şeklinde belirlenmiş. Araçta sadece elektrik motoru bulunduğunda bakım en fazla 10 dakika sürüyor.

Tek motor ve tek ekipman seviyesiyle pazara sunulan aracın fiyatı 13 bin 700 eurodan (yaklaşık 39 bin 750 lira) başlıyor. En donanımlı versiyon ise 14 bin 400 euroluk (yaklaşık 41 bin 750 lira) etiket taşıyor. Araçta görev yapan elektrik motoru, 17 beygir güç ve 57 nm tork üretiyor. Saatte 80 kilometre sürate ulaşabilen araç, 0-50 km/s ivmelenmesini de 6,5 saniyede tamamlıyor.

-Fotoğraf Galerisi-

Bir önceki yazımız olan Renault Yeni Motorlarıyla İddialı Görünüyor başlıklı makalemizde renault 2015 clio, renault 2015 kampanya ve renault 2015 kampanyaları hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Citroen’in C4 Cactus’u En Radikal Crossover

citroen c4 crossover citroen c4 cactus citroen cactus citroen cactus fiyatı citroen cactus yorum citroen c4 cactus fiyatları citroen c4...

Kapat