Subaru’dan Dizel Hibrit: VIZIV KONSEPT

Hibrit otomobil modelleri Subaru Viziv resimleri özellikleri…

subaru viziv concept_3

Cenevre otomobil fuarı bütün hızı ile sürerken markalar en yeni modellerini tanıtmaya ve üstün teknolojiye sahip araçlarını ziyaretçilerin beğenisine sunmaya devam ediyor. Subaru ‘da bu markalardan biri ve yeni tasarım ve teknolojilerin yönünü temsil eden konsept modeli VIZIV ile geleceği yansıtıyor…
Aynı zamanda Subaru’nun gelecekteki Crossover yorumu olan VIZIV hem tasarım hem de teknolojik yenilikleri bünyesinde barındırıyor. VIZIV konseptinde dünyada bir ilk olan Boxer Dizel Hibrit teknolojisi kullanılıyor. Boxer Dizel Hibrit 3 motorlu bir yapıda gerçekleşiyor. Konvansiyonel yüksek torklu 2.0 Boxer Dizel motor önde yer alırken arka iki tekerlek için birbirinden bağımsız elektrikli motorlar görevlendirilmiş.
CVT şanzımanın görev yaptığı yapıda, arka tekerleklere monte edilmiş olan elektrikli motorlar birbirinden bağımsız olarak AWD geleneğine yeni bir yorum getiriyor.
“İnovasyon için Vizyon” ifadesinden ilham alınarak tasarlanan VIVIZ konsept,. fuarda Subaru’nun 55 yıllık mirasını taşıyan 1958 yılına ait “Subaru 360” modeli ile birlikte sergilendi.
Boxer Dizel Motor’un Lineartronic şanzıman ile buluşması: SUBARU OUTBACK
Lineartronic (CVT) şanzımanın Boxer Dizel motor ile ilk defa buluştuğu Subaru Outback konforlu bir sürüş sunarken aynı zamanda yakıt verimliliği de sağlıyor.
Boxer Dizel Motor’un sportif sürüş özelliğini otomatik vitesin konforu ile bir arada barındıran Outback’de Adaptif Sürüş Kontrolü özellikleri de bulunuyor.

2013 Subaru VIZIV Konsept Foto Galeri

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
2013 Renault Scenic XMOD Cenevre’de

2013 Renault Scenic XMOD resimleri özellikleri motor ve şanzıman seçenekleri cenevre otomobil fuarında sergilenen otomobiller... Akıcı hatlara ve oldukça iddialı...

Kapat