Sonunda Hava İle Çalıştırdılar…

air car air cars otomobil kampanyaları 2015 güncel otomobil haberleri kampanyalı otomobiller otomobil haberleri güncel yeni çıkan ucuz otomobiller…

2000 yılından beri geliştirilmekte olan ve bildiğimiz hava ile çalışan otomobil olmasıyla dikkat çeken AIRPod önümüzdeki aylarda satışa çıkacak.2000 yılından beri geliştirilmekte olan ve 2013 yılında ortaya çıkan AIRPod için ilk olarak 2014′de piyasaya çıkacağı söylenmişti. Fakat nihayet bu sene alıcılarına ilginç bir seçenek sunacak.Sıkıştırılmış soğuk havanın basıncıyla motor pistonlarını hareket ettirmesiyle çalışan bu AIRPod’lar hava tanklarından yüklenen hava ile çalışabiliyor.

Şimdiye kadar prototip aşamasında olan ve MDI tarafından KLM/Air France hava yolları firmalarında küçük kargo taşımacılığı konusunda denendi.Şimdi ise Zero Pollution Motors tarafından 2015 yılının sonlarında Hawaii’de satışa çıkacak olan bu araçlar 10.000 Dolar gibi bir fiyat etiketine sahip olacaklar.

45km ile 70km arasında değişen menzili ile sadece şehiriçi kullanıma olanak sağlayan bu minik araçlar özellikle son dönemde ülkemizde yaygınlaşan elektrikli bisikletlerin daha ekonomik ve hava ile çalışan versiyonu olarak düşünülebilir. Ancak AIRPod satışa çıktığında 200km’ye kadar bir menzil sunacağı söyleniyor.

Saatte 80km’ye kadar da hızlanabilen bu küçük araçların hem trafikte çok yer kaplamaması,hem park alanlarında gereken ufacık alanlarla tercih edilmesi bekleniyor. 2m uzunluğu, 1.6m genişliği ve 1.7 de yüksekliği bulunan AIRPod, 210kg da ağırlığa sahip.Gördüğünüz gibi ön taraftaki camın açılmasıyla 1 kişi sürücü koltuğuna, Arka bagaj kapısının açılmasıyla da 2 kişi araca arkadan binebiliyor. Ayrıca AIRPod direksiyon ile değil iki tane joystick ile kullanılıyor.

-Fotoğraf Galerisi-

Bir önceki yazımız olan Süper Oto'da Ekonomi Zamanı Hesaplı Satışlar Başladı başlıklı makalemizde 2015 otomobil fiyatları, 2015 otomobil kampanya ve 2015 otomobil kampanyaları hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Süper Oto’da Ekonomi Zamanı Hesaplı Satışlar Başladı

otomobil kampanyaları 2015 2015 otomobil fiyatları 2015 otomobil kampanyaları 2015 otomobil kampanya otomobil haberleri güncel güncel otomobil haberleri... Dünyanın en...

Kapat