‘Siri Eyes Free’ şimdi Opel ADAM ‘da

Opel Adam özellikleri Apple uygulamaları opel adam iPhone ‘Siri Eyes Free’ nedir…

opel adam siri eyes free

Opel ‘in harika çocuğu ADAM şimdi Apple‘ın akıllı asistanı iPhone entegreli ‘Siri Eyes Free’ uygulamasını sunuyor. Sürüş esnasında istenilen bir şeyin yalnızca konuşarak yapılmasına yardımcı olan Siri Eyes Free uygulaması, iOS 6 uyumlu bir iPhone cep telefonuna sahip olan müşterilerin, güvenli bir şekilde, gözlerini yoldan ayırmadan ve direksiyondan ellerini çekmeden bazı işlemleri yönetebilmelerine olanak sağlıyor. ADAM’da bu uygulamayı yalnızca geçerli ses tonuna sahip kişiler kullanabiliyor.
Bu özellik, tüm ADAM modellerinde standart olarak sunulurken, daha önce IntellilLink donanımlı ADAM’a sahip olan müşteriler de Siri Eyes Free uygulamasından faydalanabilecekler. Siri Eyes Free işlevselliğinin IntelliLink içerisine dahil edilmesini sağlayan ücretsiz bir yazılım güncellemesi sunacak
Siri Eyes Free’yi kullanmak için ADAM sahipleri Apple iOS cihazlarını IntelliLink bilgi-eğlence sistemi ile Bluetooth’un eşleştirme sistemi üzerinden ve sesle etkinleştirme düğmesini kullanarak bağlantı sağlayabilirler. Siri Eyes Free, BringGo gibi uygulamalar arka planda çalışmaya devam ederken etkinleştirilebilir. Müzik veya navigasyonla yol tarifi, bu süre içerisinde otomatik olarak sessize alınır.
Sürücüler Siri Eyes Free uygulamasını şunlara yönelik kullanabilirler:
-Sesle etkinleştirme yapmak, iPhone’daki kişileri eller serbest olarak aramak.
-Menüler arasında kaydırmaya zaman harcamak zorunda kalmadan kendi iTunes kütüphanelerinden seçilen şarkıları çalmak.
-Bir telefon numarasına ve kayıtlı kişiler içerisinden herhangi birisine iMessage, kısa mesaj veya e-posta oluşturup göndermek.
-Takvime erişmek ve randevu eklemek; gelen uyarıları okumak, alarm ve bildirim ayarlarını yapılandırmak.
-Siri ayrıca, maç sonuçları, hava durumu, ulusal tatillerin tarihleri gibi basit sorulara da yanıt verebiliyor.

Bir önceki yazımız olan Bu Manta 'lar can yakıyor !... başlıklı makalemizde klasik otomobil modelleri, klasik otomobiller ve modifiyeli otomobiller hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Audi RS6 Avant Türkiye ‘de

Audi rs6 avant fiyat bilgileri resimleri trafiğe çıkış tarihi özellikleri motor ve şanzıman seçenekleri yakıt tüketim bilgileri … Audi'nin 560 bg...

Kapat