Sigorta Şirketinden Hasar Bedeli Almak için Kaç Gün Beklenir ?

hasar bedeli sorgulama hasar bedeli hasar bedeli muhasebe kaydı hasar bedeli yansıtma faturası hasar bedelinde kdv hasar bedelinin ödenmesi hasar bedeli faturası hasar bedeline itiraz hasar bedelinin ödenmemesi hasar bedeli yazmıyor….

Trafik sigortasında tazminat gerekli belgeleri sigortacının merkez veya kuruluşlarından birine iletildiği tarihten itibaren sekiz iş günü içerisinde ödenmek zorunda. Bu süre içinde ödeme yapılmazsa sigorta şirketine dava açılabilir.
Trafik sigortası primleri şirketten şirkete veya illere göre farklılık gösterir mi?

Karayolları Motorlu Araçlar Mali Sorumluluk Sigortasında Tarife Uygulama Esasları Hakkında Yönetmelik çerçevesinde trafik sigortası primleri sigorta şirketlerince serbestçe tespit ediliyor. İllere göre de tarifeler değişiyor. Güncel tarifede özel araçlar için en düşük prim Edirne, Afyon, Artvin ve Aydın’da 280 TL olarak belirlenirken, 583 TL ile Batman, 516 TL ile de Mardin en yüksek primin talep edildiği illerimiz olarak sıralanıyor.

kaza

Bir önceki yazımız olan Noter Satışı Olmadan Yapılan İkinci El Satışlarda Sigorta başlıklı makalemizde sigorta bilgi merkezi, sigorta borcu sorgulama ve sigorta hizmet dökümü hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Noter Satışı Olmadan Yapılan İkinci El Satışlarda Sigorta

sigorta sorgulama sigortam net sigorta hizmet dökümü sigortalı işe giriş sigorta borcu sorgulama sigorta tahkim komisyonu sigorta şirketleri sigorta bilgi...

Kapat