Shell’den Küçük,Yavaş,Elektrikli Ve Ucuz Otomobil

otomobil kampanyaları 2015 otomobil haberleri güncel otomobil haberleri otomobil haberleri güncel elektrikli araba elektrikli otomobil…

Ayağımı yerden kessin diyenler için küçük ama ekonomik otomobil çalışmasına Shell desteği.Adı çok bilinmeyen Gordon Murray Design, 2010 yılında tanıttığı T25 konseptini elektrikledi. Akaryakıt devi Shell ile yapılan işbirliği sonucunda ortaya çıkan elektrikli şehir otomobili konsepti T27’nin 700 kilogramlık boş ağırlığa sahip olduğu öğrenildi.

Yalnızca 2,5 metre boyundaki otomobilin 0’dan 100 kilometre hıza 15 saniyede ulaştığı açıklandı. Tabii yakıt tasarrufu sağlayan bu sürenin yalnızca elektrikliler için değil konvansiyonel araçlar için de oldukça düşük kaldığını belirtelim. Şimdilik yalnızca konsept olarak tanıtılan otomobilin özellikle kalabalık şehirlerdeki park sorununa çare olacak gibi gözüküyor. Bir çok elektrikli araçtan daha hafif olan otomobil kasım aylarında resmi olarak tanıtılacak.

-Fotoğraf Galerisi-

Bir önceki yazımız olan Yakıt Tüketimi Kontrolü Cepten Yapılacak başlıklı makalemizde cars, new cars 2016 ve otomobil haberleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Yakıt Tüketimi Kontrolü Cepten Yapılacak

yakıt tasarrufu yakıt tasarruf cihazları yakıt tasarrufu nasıl yapılır yakıt tasarrufu nasıl sağlanır cars new cars 2016 otomobil haberleri... Yoğun...

Kapat