Porsche yeni 911’lerini tanıttı

Yeni Porsche 911 Turbo S Cabriolet 2014 resimleri özellikleri trafiğe çıkış tarihi motor ve şanzıman seçenekleri yakıt tüketim bilgileri los angeles otomobil fuarı…

Lüks ve spor otomobil deyince akla ilk gelen markalardan olan Porsche, otomobil hastalarının heyecanla beklediği yeni 911 Turbo ve Turbo S Cabriolet modellerini dünyanın en önemli otomobil etkinliklerinden biri olan Los Angeles Otomobil Fuarı’nda görücüye çıkardı.
İki otomobilin tasarımı da Coupe versiyonuna oldukça benziyor fakat yenilenmiş açılır kapanır kumaş tavan, hafif ağırlıktaki magnezyum iskeleti ile son derece kullanışlı. Porsche’ye göre bu teknoloji sayesinde cabrio araçlar da tavanları kapalı haldeyken tıpkı coupe modellerininkine benzer bir tavan görünümüne sahip olabilecek. Tavan yaklaşık olarak 13 saniyede açılırken aynı şekilde 13 saniyede de kapanıyor. Tavanı açıp kapayabilmek için 48 km/s’lik bir hız limiti bulunuyor.
Aynı sabit tavanlı meslektaşında olduğu gibi 911 Turbo Cabriolet modeli de 3.8 litrelik altı silindirli turbolu motor aracılığıyla 520 beygir üretiyor olacak. Daha güçlü bir versiyon olan S modeli ise aynı motordan faydalanıyor ancak üretilen güç 40 beygir artırılarak sonuçta 560 beygire yükseltiliyor. Bu donanım ve istatistikler ile S modeli 0’dan saatte 96 kilometrelik hıza 3.1 saniyede çıkarken aracın standart versiyonu S modeline kıyasla 0.2 saniye gecikerek 3.2 saniyede aynı performansı yakalıyor. Her iki model de 314 km/s’lik bir maksimum hıza ulaşabiliyor.
Gelecek senenin erken vakitlerinde galerilerdeki yerini alması planlanan 911 Turbo Cabriolet’in başlangıç fiyatı 160,700 USD olarak belirlendi. Turbo S Cabriolet ise 193,900 USD değerinde bir fiyat ile açılış yapıyor olacak.

Yeni Porsche 911 Turbo Cabriolet Foto Galeri

2014 Porsche 911 Turbo S Cabriolet Foto Galeri

 

Bir önceki yazımız olan Yeni Porsche Macan'a göz atın başlıklı makalemizde porsche macan 2014, porsche suv modelleri ve porsche yeni modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Yeni Honda Jazz Tokyo’da tanıtıldı

2014 Honda Jazz resimleri özellikleri trafiğe çıkış tarihi motor ve şanzıman seçenekleri yakıt tüketim bilgileri Tokyo Otomobil Fuarı yeni otomobiller...

Kapat