Porsche İki Yeni Bombasının Tanıttı

yeni porsche yeni porsche cayenne 2015 yeni porsche macan yeni porsche cayenne fiyatları yeni porsche fiyatları yeni porsche cayenne yeni porsche panamera yeni porsche macan fiyat yeni porsche panamera 2015 yeni porsche jeep…

Porsche, pistler için geliştirdiği iki yeni sporcusunu yollara uygun hale getirdi. 911 GT3 RS ve Cayman GT4, yüksek performansları ve buna yönelik tasarımlarıyla dikkat çekiyor

Yüksek performanslı lüks araba pazarının iddialı markalarından Porsche, yeni sporcularıyla yollarda olduğu kadar pistte de kendini evinde hisseden GT serilerini tanıttı.

En hızlı Porsche oldu

Markanın siparişle Türkiye’ye getireceği araçlardan ilki, 911 GT3 RS. Hem pistler hem günlük kullanım için ideal bir araba olarak lanse edilen araç, üst düzey motor sporları teknolojileriyle donatılmış. Nürburgring kuzey pistinde zamana karşı yapılan turu 7 dakika 20 saniyede tamamlayan yeni Porsche, efsane modeli Carrera GT’nin 7 dakika 29 saniyelik tur zamanını geliştirerek kendi rekorunu kırdı.

500 beygirlik benzinli

911 GT3 RS’te görev yapan 4 litrelik 6 silindirli benzinli motor, 500 beygir güç ve 480 nm tork üretiyor. Çift kavramalı otomatik (PDK) şanzımanla kombine edilen motor, aracın 0’dan 100 kilometre sürate 3.3 saniyede ulaştırıyor. 0-200 km/s ivmelenmesini 10.9 saniyeye tamamlayan aracın ortalama tüketimiyse 12.7 litre.

Çevikliği artırılmış

Aracın şasisi, azami sürüş dinamiği ve hassaslığa göre ayarlanmış. Arka aksın yönlendirilebilir olması ve tamamen değişken arka aks diferansiyel kilidi özellikli Porsche Tork Dağılım Sistemi (Torque Vectoring Plus), çevikliği artırıyor ve dinamik özelliklerini geliştiriyor. Ön ve arkada iz genişliğinin artırılmış olması ve geniş lastikler de aracın yol tutuş kabiliyetini yukarı taşıyor.

30 milimetre alçaltılmış

Markanın iki kişilik sporcusu GT4, 0’dan 100 kilometreye ivmelenmesini 4.4 saniyede tamamlıyor

Markanın ikinci yıldız adayıysa, Cayman GT4. Markanın iki kişilik sporcusu, GT4 versiyonuyla hiç olmadığı kadar hızlı ve güçlü hale getirilmiş. Nürburgring pistini 7 dakika 40 saniyeyle tamamlayan araç, ortaya yerleştirilen motoruyla etkileyici bir ağırlık dengesi sağlıyor.

Motor sporlarına uygun

Gövde pozisyonu 30 milimetre alçaltılmış olan şasi ve ekstra geniş fren sistemiyle donatılan araç, 911 GT3’ten bileşenler kullanılarak motor sporlarına uygun hale getirilmiş. Araçta kullanılan büyük sabit arka kanat yeni basma kuvvetini artırıyor. Seramik fren sistemi, karbon fiber takviyeli plastikten (CFRP) imal edilen koltuklar, etkileyici bir pist hassasiyeti (Track Precision) uygulamasına sahip özel Sport Chrono Package ve Club Sport Package ise araçta opsiyonel olarak sunulacak.

6 ileri manuel şanzımanı var

Cayman GT4’te, 911 Carrera S’ten alınan 3.8 litrelik 6 silindirli motor görev yapıyor. 385 beygir gücündeki benzinli ünite, 6 ileri manuel şanzımanla kombine edilmiş. 0-100 km/s ivmelenmesini 4.4 saniyede tamamlayan arkadan itişli araç, saatte 295 kilometre sürate ulaşabiliyor.

porsche 2015

Bir önceki yazımız olan Porsche yeni 911'lerini tanıttı başlıklı makalemizde porsche 911 turbo hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Üflemeyen Yandı…

trafikte alkol sınırı trafikte alkol sınırı kaç promil trafikte alkol trafikte alkol sınırı nedir trafikte alkol oranı trafikte alkol sınırı...

Kapat