Peugeot RCZ güncel fiyat bilgileri resimleri özellikleri

2014 Peugeot RCZ fiyat bilgileri resimleri özellikleri yakıt tüketim bilgileri motor ve şanzıman seçenekleri…

Fransız otomotiv devi Peugeot’nun başarılı satış rakamlarına ulaşan Zagato tasarımlı coupe modeli RCZ ‘i, bayram tatiline yepyeni spor bir otomobille girmeyi düşünen Otobinbir.com takipçileri için detaylı bir şekilde inceledik.

peugeot rcz 2013

RCZ’in etkileyici, şık ve dinamik hatları olağanüstü şekilde öne çıkarak incelikli ışık oyunları yaratıyor.

peugeot rcz 2013_2

RCZ ‘in heykelsi, aerodinamik ve şık tasarımı, orijinal bir gövde üzerinde yükselen yeni, uyumlu ve enerjik dengeler sunuyor. Çift bombeli tavan ve arka cam, teknik bir ustalık oluşturmakla kalmıyor, aynı zamanda her ayrıntısı kalite ve özgünlüğü maksimum düzeyde işlenen bir tasarım imzasını da taşıyor. Ön cam, siyah tavan ve renkli arka cam, alüminyum iki kuşak ile belirgin şekilde bir süreklilik sağlıyor. Markanın coupé-cabriolet geçmişinden ve uzmanlığından yararlanan RCZ, Peugeot yelpazesinde isminin ortasında ‘0’ ya da ‘00’ kullanılmayan ilk model olma özelliğine sahip. RCZ üstün sürüş keyfi ile yeni bir çağın başlangıcını simgeliyor.

peugeot rcz 2013_3

Çift bombeli tavan ve arka cam teknik bir ustalık oluşturmakla kalmıyor, aynı zamanda her ayrıntısı kalite ve özgünlüğü maksimum düzeyde olan bir tasarım imzasını da taşıyor. Bu özel tavan, arka cama doğru uzayıp akıcı bir kavis oluşturarak optimum aerodinamik hava akışını sağlıyor.

peugeot rcz 2013_4

Dinamik çizgiler, iki alüminyum tavan kuşağıyla vurgulanan heykelsi bir siluet yaratıyor. Seri üretim bir model için eşi görülmemiş bir özellik olan bu alüminyum kuşaklar, RCZ’in sportif karakterini vurgularken inkar edilemez bir kalite kazandırıyor.

peugeot rcz 2013_5

Otomobil keyfinin simgesi olan RCZ, teknik ustalığı mükemmel bir çevre dostluğuyla birleştiren, ileri teknoloji motorlar sunuyor. Sürücüsünün tüm duyularını harekete geçirme amacı taşıyan RCZ dinamik ve sorumluluk sahibi iddiasında bulunuyor.

peugeot rcz 2013_6

Peugeot RCZ, Euro 5 Avrupa emisyon standartlarını karşılayan iki yüksek performanslı motor seçeneğiyle donatılıyor. 156 hp ile 200 hp seçeneklerine sahip motor performansı ve yakıt tüketimi beklentilerinizi karşılıyor.

peugeot rcz 2013_7

Peugeot’nun yol tutuş ve güvenlik alanlarındaki uzmanlığından sonuna kadar yararlanan RCZ, dinamik sürüşü maksimum düzeye çıkaran yeni bir deneyim sunuyor. RCZ, son derece etkin bir süspansiyon sistemine ve yürür aksama sahip: Mac Pherson tipi ön takım, esnek kirişli arka aks. Ayrıca araç alçak bir kasa konumu ve ağırlık merkezi ile birlikte 19″ cömert tekerlekler sunuyor.

Güçlü ve dayanıklı olacak şekilde tasarlanan fren sistemi, önde 302 mm gibi hayli büyük bir çapa ve 26 mm kalınlığa sahip havalandırmalı disklerden oluşuyor. Tüm versiyonlarda, arka frenlerde 290×12 mm’lik diskler kullanılıyor. Fren performansı, Acil Fren Desteği (EBA) ve her tekerlek üzerindeki fren baskısının dinamik dağılımını ayrı ayrı kontrol eden EDB (Elektronik Fren Gücü Dağıtım sistemi) sayesinde arttırılırken, hidrolik takviyeli direksiyon, optimal hassasiyet ve üstün bir geri bildirim sağlayacak şekilde geliştirilmiş…

peugeot rcz 2013_8

Peugeot RCZ aracın her durumda optimal dengesini korumak ve sürüş keyfi sağlamak için bir kaç işlevi birleştiren komple bir fren sistemi ile donatıldı. ESP® (Elektronik denge programı),ABS fren sistemi,REF (Elektronik fren güçü dağıtım sistemi), AFU (Acil fren yardımı), CDS (Dinamik denge kontrolü), ASR (Antipatinaj sistemi), DSG (Direkt algılamalı lastik basınç düşüklüğü sensörü), Akıllı çekiş kontrolu sistemi. Peugeot RCZ, yüksek bir güvenlik düzeyi sağlamak amacıyla, basıncı darbenin yoğunluğuna göre uyarlanan sürücü ve yolcu ön hava yastıklarının yanı sıra koltuklara entegre edilmiş iki yan hava yastığıyla donatılıyor.

peugeot rcz 2013_9

Fren sırasında stabilite sağlamak amacıyla, Peugeot RCZ’de kendini aracın hızına uyarlayan ayarlanabilir bir aktif kanat kullanılıyor. Aktif kanat aracın arkasında ek aerodinamik etkinlik sağlayarak yol tutuşunu arttırıyor.

peugeot rcz 2013_10

Euro NCAP protokolüne uyan RCZ sadece minimum güvenlik standartlarına uymakla kalmıyor, tüm güvenlik kriterlerinde standartları aşan üstün bir performans sergiliyor. RCZ, piroteknik açılır motor kapağıyla donatılarak bir önden çarpma vakasında yayalar üzerindeki etkiyi azaltıyor.

peugeot rcz fiyat 2013

*Yeni RCZ Versiyonlarımız için Temmuz ayında geçerli kur: 1 EURO =2,35 TL
*Motorlu taşıtlar vergisi ve plaka masrafları toplamıdır. Plaka masrafları trafik sigorta masrafı bedelini içermemektedir. Bu bedel müşteri
tarafından karşılanacaktır

Bir önceki yazımız olan Yeni Peugeot 208 GTİ fiyat ve özellikleri başlıklı makalemizde 208 gti fiyat ve peugeot 208 gti 2014 hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
2013 Toyota Corolla Foto Galeri

Yeni Toyota Corolla 2013 resimleri resimleri trafiğe çıkış tarihi özellikleri iç dizaynı motor ve şanzıman seçenekleri… 11'inci nesli Toyota Otomotiv...

Kapat