Passat Tassaruf İçin İki Silindirini Kapatacak

volkswagen kampanya 2015 kampanyalı arabalar volkswagen kampanyaları 2015 otomobil haberleri 2015 otomobil haberleri 2015 otomobil kampanyaları son model arabalar…
Orta sınıfın en çok satılan modellerinden VW Passat, artık benzinli versiyonlarında da otomatik şanzıman seçeneğine kavuştu. Güçlü benzinliler, düşük tüketimleriyle dikkat çekiyor.
Alman otomotiv üreticisi Volkswagen (VW), Kasım 2014’te yenilediği modeli Passat’ın motor-şanzıman seçeneklerini artırdı.Markanın orta sınıftaki başarılı aracı, artık 1.4 litrelik TSI ünitelerde de otomatik şanzıman opsiyonu sunuyor. Üstelik markanın silindir kapama teknolojili ACT (Aktif silindir yönetimi) modeli de ürün gamında yerini alıyor.

3 donanım seçeneğİyle satılıyor

Türkiye’de orta sınıfın en fazla tercih edilen modeli olan Passat, hem sedan hem de station vagon (Variant) karoser seçeneklerine sahip. Aracın 125 beygirlik sedan versiyonu Trendline, Comfortline ve Highline donanım seviyeleriyle pazara sunulurken, ACT versiyonunda Trendline donanımı sunulmayacak.

Variant’lardaysa hem 125 beygirlik hem de ACT versiyonları Comfortline ve Highline donanım seviyeleriyle tercih edilebilecek.

Ortalama tüketimi 5.1 litre

Yeni Passat’ta sunulmaya başlanan ACT versiyonunda 1.4 litrelik turbo beslemeli TSI ünite görev yapıyor. 150 beygir güç ve 250 nm tork üreten motor, 7 ileri çift kavramalı DSG şanzımanla sunuluyor.  0-100 km/s ivmelenmesini 8.4 saniyede tamamlayan aracın ulaşabildiği maksimum süratse saatte 220 kilometre. Performans olarak manuel şanzımanı aratmayan DSG, tüketimde de başarısını sürdürüyor. Aracın ortalama tüketici 5.1 litre.

Güce ihtiyaç olmadığında çalışıyor

VW’nin verimlilik konusundaki iddiasını ortaya koyan ACT sistemi, ağır yük durumu ve güç ihtiyacı olmayan durumlarda aracın tüketimini düşürmek için geliştirilmiş. Sistem, 100 nm ve daha düşüğü talep edildiğinde durumlarda, motorun 1250 ile 4 bin devir/dakika seviyesinde ve saatte 130 kilometrenin altında bir hızla ilerlendiğinde devreye giriyor. Şartlar sağlandığında sistem, 4 silindirin 2’sini hissettirmeden devre dışı bırakıyor.

84 bin 100 liradan başlıyor

Passat’ın 1.4 litre TSI motor ve DSG şanzımanlı yeni seçenekleri 84 bin 100 liradan başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor. ACT versiyonunun başlangıç fiyatıysa 102 bin 900 lira olarak belirlenmiş. Aracın 1.4 litrelik TSI motorları turbo beslemeli. 125 beygir güç ve 200 nm tork üreten baz versiyon, 7 ileri çift kavramalı otomatik şanzıman DSG ile sunuluyor. 0-100 km/s ivmelenmesini 9,7 saniyede tamamlayan ve saatte 208 kilometre sürate ulaşabilen araç, manuel şanzımanlı versiyonla aynı performans verilerine sahip. Buna rağmen otomatik şanzımanlı versiyonun 5.1 litrelik ortalama tüketim verisi, manuel vitesliden 0,3 litre daha düşük.

-Fotoğraf Galerisi-

 

Bir önceki yazımız olan Volkswagen Transporter Yeni Modelleri İle Yollara Çıkmaya Hazırlanıyor başlıklı makalemizde kampanyalı otomobil, otomobil kampanyaları 2015 ve volkswagen kampanya hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Bmw 1 Serisi Birçok Seçeneğe Kavuştu

bmw 1 series 2015 bmw 1 serisi bmw kampanya 2015 2015 otomobil kampanyaları kampanyalı otomobiller otomobil haberleri güncel otomobil haberleri.....

Kapat