Otomobile gizli zam yapıldı, haberiniz var mı ?

Otomobil haberleri son durum 2014 otomobil fiyatları ne zaman düşer son otomobil fiyatları 2014 yeni otomobil almak istiyorum… 

Ayakkabı kutularından çıkan servertler, görevden alınan kolluk kuvvetleri, istifa eden bakanlar, iktidarın savunma hamleleri, muhalefetin yolsuzlukla iktidarı vurma çabaları ülkemize çok şeyler kaybettirirken, 17 Aralık operasyonu Türkiye tarihine bir deprem olarak geçti şüphesiz. Özellikle sınırdışından bakıldığında güçlü bir yapıya sahip olan, ama aslında ağır vergilerle beslenen ekonomimiz, elbette ki bu durumdan etkilendi ve anormal bir kan kaybına uğradı. Bu yolsuzluğu yapanlar sadece ceplerine koydukları milyon dolarları bulan yetim hakkının yanında, ülke ekonomosinede tarifi imkansız zararlar verdiler… Örneğin tırmanışa geçen dolar ve euro, zamları da beraberinde getirdi. Artan maliyetler, benzin ve LPG’den sonra otomobil fiyatlarında da kendini gösterdi.

Pek çok otomobil markası araç fiyatlarına dolardaki artışı yansıttı. Otomobil fiyatları 500 ile bin 500 lira arasında arttı. Volkswagen yetkilileri, dolardaki artışı kâr marjlarından kısarak bir süre fiyatlara yansıtmadıklarını belirterek, “Ancak doların yükselişi, araç fiyatlarında üstlenebileceğimizin üzerine çıktı. Maliyetlerimiz arttı, biz de bunu fiyatlara yansıttık” dedi. Renault ve Dacia yetkili servisleri de, araç fiyatlarının döviz kurlarına bağlı olarak belirlendiğini kaydederek, “Araçların fiyatları dolara bağlı olarak değişiyor. Yükselen maliyetler karşısında, otomobil fiyatlarımızı mümkün olduğu kadar sabit tuttuk. Artık dolardaki artış, fiyatlarda kendini gösteriyor” diye konuştu.

ARTIŞ SÜRER DİYE TALEP ARTTI
Fiyat artışlarına rağmen vatandaş araba almak için bayilere koşuyor. Hem doların daha fazla yükselebileceği endişesi, hem 2014 yılı modelleri daha pahalı olacağı için, vatandaş otomobil sahibi olmak için sıraya girdi. Otomobil bayileri yetkilileri, satışlardan memnun olduklarını söyleyerek, “Elimizdeki birçok model tükendi ya da tükenmek üzere. Sıra beklenen modeller de var” şeklinde konuştu.

TARİFELER DEĞİŞTİ
Zam öncesinde Volkswagen‘in 32 bin 200 lira olan Polo 1.2 70 PS Trendline modeli şu an 32 bin 800 liraya satılıyor. Yine aynı markanın Golf 1.2 TSI 105 PS BlueMotion Technology Midline Plus modeli 47 bin 200 liradan 48 bin liraya yükseldi. Renault’nun; Captur Touch Turbo 90 bg modeli 49 bin liradan 49 bin 600 liraya, yeni Fluence Joy 1.6 16v 110 bg modeli de 50 bin 500 liradan 51 bin 450 liraya çıktı.

zamlı otomobil fiyatları

 

Bir önceki yazımız olan İlk Türk otomobili Atilla başlıklı makalemizde araba, atilla ve kazakistan hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
İlk Türk otomobili Atilla

Yerli otomobil ne oldu Türk otomobil markaları 2014 otomobil modelleri Kazakistan otomobil markaları yeni otomobil markaları... 

Kapat