Otomobil alacaklara kötü haber

2014 ötv bedelleri ötv’ye ne kadar zam geldi özel tüketim vergisi zamları yeni ötv bedelleri 2014…

Bernzine, LPG’ye Mazota zam derken, dünyanın en pahalı herşeyini kullanan güzel ülkemiz 2014 yılına da yine zamlarla girdi ki, bu hiçte şaşırtıcı bir durum değil, bileakis bir yılbaşı klasiği 🙂 Son olarak Özel Tüketim Vergisine yapılan zam yeni otomobil almak için yeni yılı bekleyenlerin hevesini kursağında bıraktı deyim yerinde ise…

Bakanlar Kurulu kararıyla bazı mallarda uygulanan ÖTV oranlarıyla maktu ve asgari maktu vergi tutarlarında değişikliğe gidildi. Yeni binek otomobil alımında ödenen ÖTV artırıldı. Motorlu taşıtlardan alınan ÖTV oranları 5 ile 15 puan yükseldi. Motor silindir hacmi 1600 cm3’ü geçmeyenler için uygulanan yüzde 40 vergi oranı 45’e, motor silindir hacmi 1600 cm3’ü geçen fakat 2000 cm3’ün altında olanlar için uygulanan yüzde 80 vergi oranı yüzde 90’a, motor silindir hacmi 2000 cm3’ü geçenler için uygulanan yüzde 130 vergi oranı ise yüzde 145’e çıktı. Yeni düzenleme ile binek otomobil fiyatlarında yaklaşık yüzde 4 artış bekleniyor.

2014 ötv fiyatları

Bir önceki yazımız olan Audi ve Google'dan dev ortaklık başlıklı makalemizde audi ve google hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Audi ve Google’dan dev ortaklık

Yeni otomobil teknolojileri yeni Audi modelleri Google otomobil teknolojileri yeni otomobiller otomobil haberleri...

Kapat