Otomobil Alırken Nelere Dikkat Edilmeli ?

otomobil haberleri güncel otomobil haberleri otomobil haberleri güncel 2015 otomobil kampanyaları kampanyalı otomobiller 2015 yeni çıkan otomobiller 2016 otomobil alırken nelere dikkat edilmeli otomobil alırken dikkat edilmesi gerekenler yeni otomobil alınırken nelere dikkat edilmeli otomobil alınırken dikkat edilmesi gereken hususlar…

Sürücünün Cinsiyeti: Kadın sürücüler, feminen arabalarda daha fazla eşya koyulabilecek alanlardan makyaj aynalarına kadar birçok özellik bulunduğundan, kendilerine özel üretilmiş “feminen” araçları tercih edebilirler.

Aracı Kullanacak Kişi Sayısı: Arabayı kaç kişinin kullanacağının ve kaç kişinin bineceğinin bilinmesi, seçilecek aracın boyutunu, arka koltukları ve bagaj büyüklüğünü etkilemektedir.

Otomobili Kullanım Mesafesi: Yılda yapılacak ortalama kilometrenin bilinmesi, ne tip yakıt kullanılacağı belirleyen önemli bir faktördür.

Teknoloji Durumu: Bluetooth, internet bağlantısı, sunroof ve sürücünün diğer tercihleri aracın sınıfını belirleyen teknolojik faktörlerdir.

Trafik Yoğunluğu: Araç, trafiğin yoğun olduğu bölge ve saatlerde sıkça kullanılacaksa, sürücünün yeteneği veya konfor talebi doğrultusunda şanzıman tercihine karar verilmelidir.

Kullanılacak Alan: Aracın kullanıldığı alanın dağlık, ova veya ne kadar engebeli olduğu motor çekiş sistemini belirler. Yokuşu olan alanlarda küçük hacim aracı zorlar. Dağlık ve off-road yerlerde 4×4 tercih edilmelidir.

Bütçe: Mevcut bütçe istenilen aracın alınmasına müsait değilse, sıfır araba yerine ikinci el seçenekler tercih edilmelidir. İkinci el otomobil alım kriterleri sıfır otomobile göre farklılıklar göstermektedir.

Servis: Tercih edilen aracın servis iyi olmalı, sıkıntıyı kökten çözmeli ve kullanıcıyı uzun süre arabasız bırakmamalıdır.

İkinci El Durumu: Seçilecek otomobil mümkün olduğunca yüksek bir fiyata ve çabuk elden çıkarılabilecek bir araç olmalıdır. Marka İmajı: Tercih edilecek aracın marka imajının zayıf olmasının, ikinci el fiyatının düşmesine sebep olabileceği unutulmamalıdır.

-Fotoğraf Galerisi-

Bir önceki yazımız olan Artık O Ceza Kesilmeyecek başlıklı makalemizde trafik ceza sorgulama, trafik cezaları ve trafik cezaları affı 2015 hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Artık O Ceza Kesilmeyecek

trafik cezası ödeme trafik cezalarına itiraz trafik cezaları trafik ceza sorgulama trafik cezası sorgula plakadan trafik cezaları affı 2015.... "Karara...

Kapat