Otomobil 2014’e zamlı giriyor

2014 otomobil fiyatları yeni otomobil fiyatları otomobişl fiyatlarına zam var mı yeni yılda otomobiller kaç para olacak otomobil haberleri fiyatları…

Yıl sonuna doğru, ne kadar güzel, ne kadar indirimli, kesemize uygun otomobil fiyatları ile gidiyorduk. Ancak Avro kurunun artması bu tatlı rüyadan bir kâbus ile uyanmamıza neden oldu, zira kurda ki bu artış otomotiv sektöründe zamların âniden kapıya dayanmasına neden oldu…
Konu ile ilgili bir açıklama yapan Renault Mais Genel Müdürü İbrahim Aybar, aralık ayının olması gerektiği gibi pazarın yoğun kampanyalarla geçeceğini ancak yeni yılla birlikte hemen hemen tüm firmaların zam yapabileceğini belirtti…
Renault olarak hâlihazırda kurlardan kaynaklanan zararın yarısını fiyatlarına yansıttıklarını söyleyen İbrahim Aybar, “Yüzde 7 gibi bir zam yaptık. Bu şekilde yılı kapatmayı hedefliyoruz.
Önümüzdeki yıl ise muhtemelen yeni zamlar olacaktır. Pazardaki hemen hemen tüm firmaların benzer bir şekilde hareket etmeleri muhtemel” diye konuştu.
Otomobilde bu yıl yeni bir rekorun geleceğini tahmin ettiklerini söyleyen İbrahim Aybar, toplam pazarın ise 80 binler düzeyinde olacağını ifade etti. Önümüzdeki yılın da satış adetleri açısından benzer geçeceğini ileri süren İbrahim Aybar, pazarı etkileyecek ana unsurun fiyatlar olmadığının da altını çizdi.
Alınan önlemler doğrultusunda kredi maliyetlerinin yükselmesinin ve bankaların kredi kullanımına yönelik daraltıcı adımlar atmalarının satışları negatif baskı altına alabileceğini ifade eden Renault Mais Genel Müdürü İbrahim Aybar, “Kredi kullanımının maliyetleri artarsa satışları asıl bu durum etkiler. Kur bazlı fiyat artışlarının tüketiciler nezdinde önemli bir negatif etkisi olmaz” diye konuştu.
İbrahim Aybar, binek otomobilde ilk 10 ayda lider olduklarını belirterek, 2013 yılını da yine lider olarak tamamlamak istediklerini vurguladı.

2014 otomobil fiyatları

Bir önceki yazımız olan Hurda araç yasasına yeni formül başlıklı makalemizde hurda araç yasası son durum hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
2014 MINI Cooper tanıtıldı

Yeni kasa mini cooper Los Angeles otomobil fuarı 2014  otomobil modelleri yeni mini cooper fiyat bilgileri resimleri özellikleri trafiğe çıkış...

Kapat