Onun Porsche ‘u var hem de tüplü !

porsche tüp takılırmı tüplü porsche lpgli porsche otomobil haberleri…

tüplü porsche

Bilindiği üzre ülkemiz dünyanın en pahalı yakıtını kullanıyor. Bu durum ise insanları daha az yakan otomobiller almaya veya mevcut otomobillerini LPG ile kullanmaya itiyor. Tıpkı Marmaris’te turizm işi yapan Ayhan Tevkur gibi… Aracının fazla yakıt tüketmesinden şikayetçi olan Ayhan Tevkur “Porsche” marka lüks cipine LPG yakıt tüpü taktırdı.
İçmeler beldesinde otel işletmeciliği yapan Ayhan Tevkur, Marmaris Oto Sanayisi’nde faaliyet gösteren bir tamir ve bakım servisinde sahibi olduğu lüks aracın motorunu benzinliden gazla çalışır hale dönüştürdü.
Yakıt tasarrufu için aracına LPG taktırdığını belirten Tevkur, “Cipim çok fazla yakıt yakıyor. Yaptığımız bu değişimle yüzde 40 ile 45 arası bir yakıt tasarrufu edeceğim. Aracımı çok fazla kullanıyorum, kilometrede 1 lira yakıyordu bundan sonra yaklaşık 60 kuruş yakmasını bekliyorum” dedi.
LPG yakıt tüpü takılmasının ardından cipini test eden Tevkur, oldukça memnun kaldığını vurguladı.
Değişimi gerçekleştiren servisin sahibi Recep Kurt ise otomobillerin yanı sıra teknelere de LPG taktıklarını söyledi. Benzin fiyatlarındaki artış nedeniyle son zamanlarda lüks araçları olanların da kendilerine başvurduğunu ifade eden Kurt, bir gün içinde değişimi gerçekleştirdiklerini kaydetti.

tüplü porsche_2

tüplü porsche_3

 

Bir önceki yazımız olan Uygun fiyatlı üstü açık otomobiller başlıklı makalemizde 2.el cabriolet fiyatları, 2.el üstü açık otomobiller ve üstü açık otomobiller hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Passat cimrilikte rekor kırdı

En az yakan otomobiller yeni passat yakıt tüketimi Passat TDI Clean Diesel en düşük yakıt tüketimine sahip otomobiller en az...

Kapat