Nissan’dan akıllı kamera teknolojisi

Yeni Nissan Note özellikleri otomobilde kamera teknolojisi yeni otomobil teknolojileri…

yeni nisan note

Nissan’ın baştan sona yenilediği Note modelinde görev yapacak olan geri görüş kamerası, yağışlı havalardan sonra kendi kendini temizleme özelliği sayesinde sürücünün ek temizlik yapmasına gerek kalmadan görüntü kalitesini koruyacak.
İlk olarak büyük hacimli SUV’larda ve pick-uplarda tanıdığımız, zamanla bir çok farklı modelde de karşımıza çıkan geri görüş kameraları, artık bir çok araç için vazgeçilmez ekipmanlar arasında yer alıyor. Sürüş konforunu ve pratikliğini arttıran geri görüş kameraları yağmur damlaları, toz veya çamur birikintilerinden etkilenerek görüş netliğini bozabiliyor. Birçok sürücü ise geri görüş kamerasının yerini dahi bilmezken bu parça temizlenemediği için sistemin aktifliği de azalabiliyor. Zaten Nissan’da sürücülerin çoğu zaman geri görüş kamerasını temizlemediğini fark ederek yeni Note modelinde yetenekli bir geri görüş kamerası ekledi. Bu yetenekli kameranın iki önemli özelliği bulunuyor. Bunlardan ilki akıllı geri görüş kabiliyeti olurken ikincisi ise temizleme özelliğidir. Geri görüş yeteneği araçla birlikte Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtılırken bu özelliğinde geniş açılı yüzey tarama, yaya algılama özellikleri bulunuyor. Geniş açılı kamera aynı zamanda kör noktaları da önleyerek sürüş güvenliğini arttırıyor.

Kaynak: Otohaber

Bir önceki yazımız olan Nissan yaza merhaba dedi başlıklı makalemizde haziran otomobil kampanyaları 2013, juke ve nissan hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Uygun fiyatlı üstü açık otomobiller

Ucuz otomobil modelleri ucuz cabriolet modelleri Opel Astra Cabrio Peugeot 207 CC 307 CC Renault Megane CC Citroen C3 Pluriel...

Kapat