Nissan Note İçi Hacmini Genişletti

Küçük boyutlarına karşın aileler için fazlasıyla alan sunabilen Nissan Note, yeni nesliyle daha sportif bir tasarıma kavuştu. Araçta görev yapan 90 beygirlik dizel ise oldukça ekonomik.

Türkiye gibi bazı ülkeler inatla sedan otomobillere ilgi duysa da, özellikle Avrupa’da küçük ama geniş hacimli araçlar ön planda. Küçük boyutlarıyla şehir içinde sürüş kolaylığı sağlayan bu araçlar akıllıca yapılan tasarımlarıyla yolcularına boylarından büyük hareket alanı da sağlamasını biliyor.

BOYUNDAN BÜYÜK İŞLER

Bu hafta konuğumuz olan Nissan Note da sadece 4.1 metrelik boyuna rağmen pek çok C segmenti araçtan daha fazla iç hacim sunabilen yapısıyla ailelerin gözdeleri arasına girmeye aday.  Markanın yeni nesille birlikte sportif bir hatchback’i andıran tasarımına rağmen araç aslında küçük bir MPV. Tasarımdaki sportif çizgiler dikkat çekici olsa da geniş cam yüzeyler aracın segmenti hakkında ipuçları veriyor.

EŞYA SAKLAMA ALANI

Kısa sayılabilecek boyuna rağmen 1.5 metrelik yüksekliği ve 1.7 metrelik genişliği aracı adeta bir hacim sihirbazına çeviriyor.

İç mekanda her şey yerli yerinde. İşçilik ve malzeme kalitesi açısından beklentileri karşılayan kokpitte eşya saklama alanları da yeterli. Çift bölmeli torpido gözü ve Karakuri bagaj paneli sayesinde eşya yerleştirmek oldukça kolaylaştırılmış. Yüksek sürüş pozisyonu ve rahat koltuklar da artı hanesine yazılacak detaylar.

ARKA KOLTUKLAR KIZAKLI

Arka bölümde ise hareketli koltuklar bagaj hacmiyle diz mesafesi arasında seçim yapmaya olanak sağlıyor. Koltuklar en gerideyken arkada diz mesafesi orta sınıf otomobilleri bile geride bırakıyor. Bu konumdayken bagaj hacmi 295 litre. Koltuklar öne alındığındaysa hacim 381 litreye ulaşıyor.

ARACIN PERFORMANSI BEKLENTİYİ KARŞILIYOR

Note’un motor seçenekleri arasında 1.2 litrelik benzinli ve 1.5 litrelik dizel üniteler yer alıyor. Bize konuk olan dizel ünite, 90 beygir güç ve 200 nm tork üretiyor. 5 ileri manuel şanzımanla kombine edilen motor, araca yeterli performansı kazandırıyor. 0’dan 100 km/s hıza 11.9 saniyede ulaşabilen aracın maksimum hızı ise 179 km/s olarak veriliyor.

MENZİLİ 1100 KİLOMETREYİ AŞIYOR

Kağıt üzerindekinden daha performanslı hissettiren motor, asıl hünerini tüketim değerlerinde sergiliyor. Fabrika verilerine göre 100 kilometrede ortalama 3.6 litre tüketen araç, 41 litrelik küçük deposuyla bile 1100 kilometreden fazla menzil sunuyor.

Bir başka deyişle aracı kilometrede 13.6 kuruşluk yakıta ihtiyaç duyuyor. Araç, sizim kullanımımızda ulaştığı 4.4 litrelik tüketimle de iddiasını kanıtlıyor.

44 BİN LİRADAN BAŞLIYOR

Nissan Note’un başlangıç fiyatı 43 bin 990 lira (1.2 litre Visia) olarak belirlenmiş. Dizel için kesenin ağzını 51 bin 990 liraya kadar açmak gerekiyor. Bize konuk olan Platinum donanımlı versiyonsa 60 bin 140 liralık etikete sahip. Bu donanım seviyesinde akıllı anahtar, çevre görüş sistemi, kör nokta uyarı sistemi, hareketli nesne algılama sistemi, şerit takip uyarı sistemi, geri görüş kamerası, yarı deri döşeme ve ısıtmalı ön koltuklar gibi güvenlik ve konfor ekipmanları eksiksiz sunuluyor.

Ve İşte Nissan Note’nin Yeni Hali

Bir önceki yazımız olan Nissan Juke makyajlandı! (2015) başlıklı makalemizde 2014 nissan juke, 2015 nissan juke ve nissan hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Maserati Satışları Türkiye’de Yüz’de Yüz Arttı

İtalyan lüks otomobil üreticisi Maserati, geçen yıl Türkiye satışlarını iki katına çıkararak dikkat çekti. 3 litrelik dizel motorla satışa sunulan

Kapat