Nissan BladeGlider çook farklı

Nissan konsept otomobiller Nissan BladeGlider resimleri özellikleri trafiğe çıkış tarihi farklı otomobil modelleri geleceğin otomobilleri elektrikli otomobiller…

Otombil teknolojileri hızla ilerlerken, otomobil üreticileride görmeye alışık olmadığımız, bilim kurgu filmlerinden fırlamış gibi duran tasarımlara imza atmaya devam ediyorlar. Bu durumun son örneğini ise Japon otomobil devi Nissan ‘ın tanıtımını gerçekleştirdiği, elektrikli konsept aracı BladeGlider’da görüyoruz. Bu muhteşem araç sıradışı normları ve ilginç koltuk tasarımıyla dikkat çekiyor. Elektrikle çalışan, üç koltuklu ve alışılmamış bir şekle sahip olan BladeGlider, hakikaten daha önce benzeri görülmemiş bir otomobil.

Nissan tarafından bu ay düzenlenecek olan Tokyo Motor Show‘da görücüye çıkarılacak olan BladeGlider’ın konsepti her ne kadar ilk planda yenilikçi tasarımıyla dikkat çekse de, aynı zamanda otomobil tarihinde de önemli bir yer etme potansiyeline sahip. Çünkü Nissan’a göre, BladeGlider o kadar düşük bir aerodinamik direncine sahip ki aynı güç kaynağını kullanan normal bir aracın neredeyse yarısı kadar enerji tüketiyor.

BladeGlider’da önde sürücü koltuğu ve arkada iki yolcu koltuğu olmak üzere üç koltuk bulunuyor ve öndeki sürücü koltuğu, kapılar açıldığında kenara kayarak araca girişi kolaylaştırıyor. Arkadaki koltukta ise aracın denge durumu gereği ancak iki kişi aynı anda yer alabiliyor. Yani araç ya tek kişilik ya da üç kişilik şeklinde kullanılabiliyor.
Nissan BladeGlider şimdilik bir konsept araç gibi görünüyor ancak Nissan, aracın bir konseptten fazlası olduğunu ve Nissan araçlarının geleceğini oluşturabileceğini belirtiyor.

 

Bir önceki yazımız olan Nissan'dan büyük yıl sonu indirimi başlıklı makalemizde kampanya 2013, nissan ve nissan juke hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Nissan’dan büyük yıl sonu indirimi

Nissan kampanyaları 2013 otomobil kampanyaları Nissan Qashqai kampanya fiyatı, Juke kampanyalı fiyat, yeni nssan Micra kampanya yeni nissan Note 2013...

Kapat