Mercedes ‘ten tasarım harikası station

Mercedes station wagon modelleri Mercedes-Benz CLS Shooting Break Concept özellikleri resimleri…

CLS Shooting Break Mercedes Benz

İlk olarak 2008 Paris Otomobil Fuarı’nda tanıtılan ConceptFascination’ın, sonra da 2010 Pekin Otomobil Fuarı’nda tanıtılan CLS Shooting Break fuar otomobilinin olumlu tepkiler almasının ardından Mercedes-Benz’in patronu Dieter Zetsche CLS Shooting Brake’e yeşil ışık yakmıştı.
Yeni otomobil sedan CLS ile aynı mekanik temele sahip ve B sütunlarına kadar aynı hatları paylaşıyor. Buna kendine özgü çerçevesiz kapılar da dâhil.
B sütunlarının arkasında ise mevcut bütün diğer Mercedes steyşın otomobillerinden daha keskin bir açıyla arkaya inen benzersiz bir tavan hattı bulunuyor.
Boyut açısından sedan CLS ile Shooting Brake arasında sadece küçük farklar var; uzunluk 16 mm artarak 4956 mm’ye çıkmış, genişlik 1881 mm ile aynı kalmış, yükseklik de 2 mm azalarak 1413 mm’ye inmiş. Her iki varyantta da dingil açıklığı 2875 mm, ön ve arka iz genişlikleriyse sırasıyla 1595 mm ve 1625 mm.
CLS Shooting Brake belirgin sportif profiline rağmen arka bagaj kapağının altında 590 litre gibi etkileyici bir kapasiteye sahip. Yine de bu değer E sınıfı steyşın otomobildeki 695 litrelik bagaj kapasitesinin yanından bile geçemiyor.
Arka koltuklar katlandığında CLS Shooting Brake’in toplam yük kapasitesi sınıfı için rekabetçi olan 1550 litreye yükseliyor.

CLS Shooting Break Mercedes Benz_2

CLS Shooting Break Mercedes Benz_3

CLS Shooting Break Mercedes Benz_4

CLS Shooting Break Mercedes Benz_5

Kaynak : Mynet

Bir önceki yazımız olan 2013 Mercedes Citan fiyat ve özellikleri başlıklı makalemizde 2013 mercedes citan fiyatları hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Yeni Range Rover Sport objektiflere yakalandı

2014 Range Rover Sport  resimleri özellikleri trafiğe çıkış tarihi özellikleri motor ve şanzıman seçenekleri… New York Otomobil Fuarı’nda tanıtılmaya hazırlanan...

Kapat