Lamborghini Urus Concept Ortalığı Kasıp Kavuracak

lamborghini kampanyası lamborghini urus fiyat lamborghini urus interior lamborghini urus lamborghini modelleri, amborghini urus özellikleri…

Ürün gamına ekleyeceği üçüncü modelin lüks bir SUV olacağını açıklayan Lamborghini yetkilileri. Bu serinin pazara 2018 yılında sunulmasını planladıklarını belirterek. Bu modelin konseptinin ilk kez 2012 yılında Lamborghini Urus adı altında Pekin Otomobil Fuarı’nda tanıtıldığını açıkladılar. Yeni otomobilin üretimi Sant’Agata Bolognese’de yapılacak ve ürün gamının genişletilmesiyle birlikte marka için de yeni büyüme alanları ve önemli fırsatları da beraberinde getirecek. Ayrıca üretim tesisinin kapasitesinde de önemli bir artışa yol açacak.

Yeni otomobilin yaşam döngüsü boyunca şirket, yüzlerce milyon Euro yatırım yapmaya hazırlanıyor.Bu proje, Lamborghini’nin ortağı AUDI AG ile Volkswagen Grup, İtalya Ekonomik Kalkınma Bakanlığı, Invitalia (İtalyan ulusal yatırım ve ekonomik kalkınma ajansı), Emilia Romagna Bölgesi, sendika temsilcileri ve Automobili Lamborghini ekibinin tamamının işbirliğiyle gerçekleştiriliyor. “Yeni SUV, Sant’Agata Bolognese’de üretilecek ve bu da tüm dünyada ‘Made in Italy’ değerlerini koruyacak.Yeni Lamborghini SUV’nin Sant’Agata Bolognese’deki üretimi için bu tesisin de önemli ölçüde büyütülmesi ve 80.000 metrekareden yaklaşık 150.000 metrekareye genişletilmesi planlanıyor. Bu proje kapsamında yeni bir üretim hattı, depolama alanı ve Ar-Ge bölümünün genişletilmesi gibi bir dizi ek yapı da kurulacak. Üçüncü model serisinin eklenmesi hem İtalya’daki hem de yurtdışındaki tedarikçi ağı için önemli fırsatları beraberinde getirecek ve insan kaynakları açısından da önemli bir etki yaratacak.

Zira, Lamborghini bu proje için 500 yeni istihdam yaratmayı hedefliyor. Lüks SUV ile birlikte Lamborghini de fazla dokunulmamış, hızlı büyüyen ve etkileyici bir segmente giriş yapıyor ve müşteri tabanını da önemli ölçüde genişletmeye hazırlanıyor. Bunlar arasında bugüne kadar farklı markaların SUV model otomobillerini kullanan Lamborghini süper spor otomobil müşterilerinin yanı sıra aileler ve Lamborghini markasıyla yeni tanışacak tüketiciler yer alıyor.

-Fotoğraf Galerisi-

Bir önceki yazımız olan Bu Lamborghini görülmeye değer başlıklı makalemizde lomborghini huracan hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
41 Kere Maşallah Denecek Geçmişin En Kötü Otomobilleri

otomobil fiyatları 2015 otomobil fiyatları otomobil haberleri güncel güncel oto haberleri klasik otomobil modelleri klasik arabalar oto haber... 1901 den...

Kapat