Klasik otomobiller zafer turu atacak

Klasik otomobiller klasik otomobil etkinlikleri İstanbul Klasik Otomobil Derneği klasik otomobil organizasyonları klasik otomobil modelleri…

İstanbul, 30 Ağustos Cuma günü renkli bir organizasyona evsahipliği yapacak. Yarım yüzyılı devirmiş otomobiller, 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları kapsamında, Formula 1 pistinde Türk bayraklarıyla zafer turu atacaklar.
Organizasyon, İstanbul Ticaret Odası’nın (İTO) İstanbul’un tanıtımı için uluslararası bir klasik otomobil sergisi ya da müzesi kurulması hedefi için de bir başlangıç oluşturacak.
İstanbul Ticaret Odası ve İstanbul Klasik Otomobilciler Derneği (İKOD) işbirliğiyle gerçekleştirilecek etkinlikte, ağırlıkla 1950’li ve 1960’lı yıllara ait Chevrolet, Buick, Pontiac, Cadillac, Ford, Oldsmobile gibi markalardan oluşan 50 civarındaki klasik araç bulunacak. Araçlar, 5.3 kilometrelik İstanbul Park Pisti‘nde Türk bayraklarıyla zafer turu atacak.
Organizasyona İstanbul Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Çağlar ile İstanbul Klasik Otomobilciler Derneği Başkanı Serkan Okay’ın yanı sıra İTO Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleri de katılacak.
istanbul klasik otomobilciler derneği

Kaynak : SABAH

Bir önceki yazımız olan En tutulan dizel otomobil modelleri başlıklı makalemizde dizel otomobil fiyatları hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Yeni Ferrari 458 Speciale sahneye çıkıyor

Ferrari V8 458 Speciale özellikleri resimleri trafiğe çıkış tarihi motor ve şanzıman seçenekleri yakıt tüketim bilgileri... Ülkemizde Tofaş markası altında...

Kapat