Jet Motorlu Otomobilini Satıyor

jet motorlu otomobil jet motorlu otomobiller otomobil haberleri oto haber,otomobil kampanyaları kampanyalı otomobiller 2015 otomobil kampanyaları…

ABD’nin Oregon eyaletinde yaşayan 54 yaşındaki Robert Maddox jet motoru kullanarak bir otomobil üretti. “Pulsejet Lakester” adını verdiği araç Henüz trafiğe çıkmıyor. Ancak online satış sitesi E Bay üzerinden 30 bin dolar karşılığında satışa sunuldu. Mucit Robert Maddox jet motorlu bu araçların sadece kuruyan göller ve tuz çölleri üzerinde kullanıldığını söylüyor. Mucit “Pulsejet Lakester” isimli aracını 30 bin dolar karşılığında Ebay üzerinden satışa çıkardığını belirten Maddox, “1997’den beri jet motorları üzerine çalışıyorum.Mesleğimi hobiye dönüştürdüm. Lakester tipi araçlar daha önce hep uçak motorları kullanılarak yapıldı.Ancak ben ilk kez bir jet motoru kullanarak bir Lakester ürettim” dedi.

4.88 metre uzunluğunda ve 1.68 metre genişliğinde “hobi otomobile” sahip olmak için 30 bin doları gözden çıkarmak gerekiyor. “Pulsejet Lakester”ın kokpiti ise, en fazla 1.73 metre boyunda ve 73 kilogram ağırlığında olan bir kişi için tasarlandı.Maddox “Pulsejet Lakester”ın saatte 240 kilometre hızla yol alabildiğini de belirtiyor.

-Fotoğraf Galerisi-

Bir önceki yazımız olan En Çok Beğenilen 25 Otomobil başlıklı makalemizde en çok tutulan otomobil, en çok tutulan otomobiller 2015 ve güncel otomobil haberleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
En Çok Beğenilen 25 Otomobil

en çok tutulan otomobil otomobil kampanyaları kampanyalı otomobiller 2015 güncel otomobil haberleri en çok tutulan otomobiller 2015... En çok beğenilen...

Kapat