İsveç ‘li efsane geri dönüyor

saabın son durumu, saab ne oldu, saab ne malı, saab neden iflas etti, saab yeni modeli, saab’ın yeni sahibi, 2014 saab modelleri…

Daha önceki sayfalarımızda “Bir İskandinav klasiği SAAB” başlığı altında geçmişini ve hazin sonunu detaylı bir şekilde incelediğimiz ve 2 yıl önce iflas kararını açıklayan İsveç ‘li otomobil klasiği Saab’ın yeni sahibi NEVS (National Electric Vehicle Sweden AB), Saab klasiği 9-3 sedan serisini yarından itibaren yeniden üretmeye başlayacak.

Trollhattan fabrikasında üretilecek olan yeni 9-3’ler benzinli turbo motora sahip olacak ve sınırlı sayıda üretilecek. NEVS sözcüsü Mikael Ostlund, Çin merkezli bir kuruluşun yüzde 22’sine sahip olduğu Saab’ın 9-3 sedan modelinin önümüzdeki yıl Çin’de de yerini alacağını söyledi. Elektrikli sedan modelinin de önümüzdeki yıl Çin’de olacağını belirten Ostlund, şu anda Trollhattan fabrikasında 600 kişinin çalıştığını, iflastan önce bu sayının 3 bin 500 olduğunu sözlerine ekledi.

2014 saab 9-3

 

Bir önceki yazımız olan Bir İskandinav klasiği SAAB başlıklı makalemizde en güvenli arabalar, saab ve saab tarihi hakkında bilgiler verilmektedir.

Konu Aramaları

  • saab 2014 modeller otomobiller

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
En güvenlisi Maserati Ghibli

Maserati Ghibli resimleri özellikleri motor ve şanzıman seçenekleri yakıt tüketim bilgileri en güvenli otomobiller...

Kapat