İşte yeni kasko sistemi

yeni kasko fiyatları full kasko süper kasko dar kasko  genişletilmiş kasko tam kasko yeni kasko uygulamaları…

yeni kasko fiyatları

Araç sahiplerinin merakla beklediği ve 1 Nisan’dan itibaren yürürlüğe girecek olan yeni sigorta sisteminin uygulama esasları netleşti. Buna göre
Araçlarda kasko sistemi tamamen değişirken ‘Full kasko ’ ve ‘süper kasko’ dönemi biterken, 1 Nisan’dan itibaren dar kasko, kasko, genişletilmiş kasko ve tam kasko olmak üzere 4 çeşit kasko uygulanacak.
Dar kasko, mini hasar ödemesini içerecek. Örneğin 100 ve 200 liralık primle kasko yaptırılabilecek. Diğer 3 kaskonun ise kapsamı ve fiyatları farklı olacak.
Bu kapsamdaki kaskoların primleri parçaların orijinal olması, onarımların yetkili servislerde gerçekleştirilmesi gibi unsurlara bağlı olarak yükselecek veya düşebilecek. Tercih tamamen araç sahiplerine ait olacak. Hazine Müsteşarlığı Sigortacılık Genel Müdürlüğü yetkililerinin verdiği bilgiye göre yeni yönetmelik ile hiçbir prim artışı olmayacak.
Öte yandan alkollü sürücülerin yaptığı kazaların ödenip ödenmeyeceği de açıklığa kavuştu. Buna göre alkollü sürücülerin yaptığı kazalarda hasarlar, sürücü tarafından ödenecek. Sigorta şirketleri ise bu kapsamdaki kazaların verdiği zararlardan sorumlu tutulamayacak.

Bir önceki yazımız olan Dünyanın en pahalı otomobili LykanHyperspot başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Peugeot 301 çok cimri

yeni Peugeot modelleri resimleri Peugeot 301 özellikleri yakıt tüketimi... Peugeot, Türkiye'de bir kez daha son derece iddialı bir yakıt tüketim...

Kapat