İşte gerçek yer uçağı

Dünyanın en hızlı otomobilleri farklı otomobil tasarımları lüks spor otomobil modelleri resimleri özellikleri…

Geçtiğimiz günlerde kapılarını otomobil severlere açan Abu Dabi Otomobil Fuarı‘nda şüphesiz üzerine ilgiyi en fazla çeken otomobil, Abu Dabi merkezli otomobil üreticisi Devel tarafından geliştirilen Devel Sixteen oldu. ABD yapımı savaş uçağı F-15‘ten yola çıkılarak tasarlanan bu yer uçağı 5000 beygir gücünde ve saatte 560 kilometre hızla yol alıyor. Otomobilin satış fiyatı ise 1.1 milyon Euro olacak.
Abu Dabi’de İngilizce yayın yapan “The National” gazetesine konuşan Devel şirketi başkan yardımcısı Şeyh Raşid El Attar, Dubai’yi lüks otomobil üretim merkezi yapacaklarını belirtirken, Devel Sixteen ismini verdikleri otomobilin tasarım aşamalarınıda anlattı. Şehy Attar, “1000 beygir gücünde bir otomobil yapmak için yola çıktık. Ancak Bugatti Veyron’un bu özellikte bir otomobil olduğunu fark edince, fikrimizi değiştirdik ve 5000 beygir gücünde bir otomobil üretmeye karar verdik” dedi.
Devel Sixteen otomobilinin motorunu ABD’li bir şirketin geliştirdiğini belirten Şeyh Attar, otomobilde 7.2 litrelik V16 motor kullanılacağını belirtti.
ABD savaş uçağı F-15’ten yola çıkarak Devel Sixteen’i tasarladıklarını belirten Şeyh Raşid El Attar, otomobilin saatte 560 kilometre hız yapacağını ve satış fiyatının 1.1 milyon Euro olacağını söyledi.

Bu Otomobile Yakından Göz Atın :

Bir önceki yazımız olan İşte yıl sonunun dev kampanyaları başlıklı makalemizde otomobil kampanyaları ve yıl sonu otomobil indirimleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
İşte yıl sonunun dev kampanyaları

Otomobilde yıl sonu kampanyaları 2013 otomobil kampanyaları 2013 otomobil indirimleri Peugeot, Opel, Fiat, Hyundai yıl sonu indirimleri 2013 kampanyalı otomobil...

Kapat