İkinci ele olan talep düştü

İkinci el otomobil pazarı haberleri ikinci el otomobil piyasası ikinci el otomobillerde son durum…

ikinci el otomobil pazarı

Bilindiği üzere ilkbahar aylarında İkinci el otomobil sektöründe bir hareketlilik yaşanır, ancak bu yıl bu hareketliliğe rastlayamıyoruz. Türkiye otomobil ve hafif ticari araç toplam pazarı, mayıs ayında yüzde 14,97, ocak-mayıs döneminde ise yüzde 14,13’lük artış kaydederken, “ikinci el” satışları, kış mevsiminin ardından ilkbaharda da umduğunu bulamadı. Bursa Oto Galericileri Sitesi (Oto-Koop) Başkanı Rasim Hazar ise durumu kısaca şu şekilde özetliyor,  “Deyim yerindeyse ilkbaharı boş geçtik”
Başkan Rasim Hazar, ikinci el oto pazarı için kış mevsiminin “ölü sezon” olduğunu, bu yüzden bütün umutlarını ilkbahar aylarına bağladıklarını söyledi. Son yılların en durgun kış mevsimini yaşadıklarını, satış olmadığı için herkesin cepten yediğini anlatan Hazar, yaz tatiline otomobille gitme isteğinden dolayı, ilkbahar aylarında satışların hemen her yıl arttığını, ancak bu yıl tersi bir durumun olduğunu belirtti.
Hazar, ilkbahar aylarını geride bırakıp, yaza girerken, satışlar açısından kış mevsiminin “ölü sezonu”ndan pek de bir fark göremediklerini dile getirerek, “Sonunda dört gözle beklediğimiz bahar ayları geldi, çattı. Nisan, mayıs ve haziran ayları, bizim için normalde en yoğun satışların olduğu aylardır. Ama deyim yerindeyse, ‘İlkbaharı da boş geçtik.’ Böyle bir durgunluk yok” diye konuştu.

Bir önceki yazımız olan Huzurlarınızda dünyanın pahalı karavanı başlıklı makalemizde en güzel karavan modelleri, karavan fiyatları ve lüks otomobiller hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
1.6 litrelik yeni Mercedes E180 fiyat ve özellikleri

2013 Mercedes E180 fiyat bilgileri resimleri özellikleri yakıt tüketim bilgileri motor ve şanzıman seçenekleri mercedes e serisi 1.6 motor... Alman...

Kapat