İkinci el otomobilde fırsat günleri başladı

2. elde fırsat

Başkent Otomotivcileri Derneği Başkanı Aydın Erkoç,Özel Tüketim Vergisi ve döviz kurlarındaki fiyat artışından dolayı 2014 model sıfır otomobil fiyatlarının yüzde 20-25 aralığında zamlandığını hatırlatarak,fiyatların şu an için en cazip fiyatta olduğunu belirtti.

Erkoç, yaptığı açıklamada, sıfır otomobil bayilerinin 2013’te satamadıkları yaklaşık 45 bin araçlık stoku eritmek için çok cazip indirim kampanyaları düzenlediklerini, bazı modellerde 10 bin lirayı bulan indirimlerin yapıldığını bildirdi.

Kampanyalar sonucu Ocak ayında stoktaki araçların 25 bininin satıldığını kaydeden Erkoç , şunları söyledi:”Şubat ayında da kampanyalar hız kesmedi. Stoklardaki 2013 model sıfır araçların da şubat sonuna kadar satılacağını tahmin ediyoruz. Kampanyalardan dolayı ikinci el otomobil piyasasında ocak ayında yaprak kımıldamadı. Şubat ayında da satışlar henüz beklenilen seviyeye ulaşmadı. İkinci el otomobil almayı düşünenler, 2013 model sıfır araç almayı tercih etti. Bu nedenle sıfır araç fiyatlarındaki yüzde 20-25’lik artışın ikinci ele yansıması çok sınırlı oldu. Stoklar erimek üzere, şubat sonuna doğru ikinci elde talep patlaması bekliyoruz. Özellikle Mart’tan itibaren tatil dönemi yaklaşacağı için ikinci elde satışlar zirve yapacaktır. Fiyatlar da talep artışına paralel güncellenecektir”.

Başkent Otomotivcileri Derneği Başkanı Aydın Erkoç, Mart ve Nisan aylarında ikinci el fiyatlarının da en az yüzde 15-20 artacağına dikkati çekerek, “Fiyatların en cazip olduğu dönemdeyiz. İkinci el otomobil alacaklar Mart ya da Nisan ayını beklerlerse fırsatı kaçırırlar, zamlı fiyatlarla araç alırlar” uyarısında bulundu.

Bir önceki yazımız olan En büyük Porsche merkezi İstanbul'da açıldı başlıklı makalemizde istanbul porsche bayileri, porsche ve porsche cayenne hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
En büyük Porsche merkezi İstanbul’da açıldı

Orta doğu ve Avrupa'nın en büyük Porsche Showroom merkezi İstanbulda açıldı

Kapat